Romet 727 strasznie muli.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet 727 strasznie muli.

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe palelek palelek 6 lata temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe palelek
    palelek
    Użytkownik

Witam !.

Mam problem takiego typu, że mój skuter zaczął strasznie zamulać.
    Jadę nim jakieś 60 km/h, gdy nagle go zamula i jedzie około 20 km/h (na pełnej manetce). Po chwili zaczyna jechać normalnie i znowu to samo … Jeszcze w tamtym roku chodził super. Dodam, że regulowałem i czyściłem gaźnik, filtr powietrza, filtr paliwa wymieniłem.

Zdjęcie profilowe bmcm
    bmcm
    Użytkownik

Czy silnik gaśnie po wytraceniu prędkości gdy jest niedogrzany? Czy spadają obroty silnika na pełnym gazie czy są jednak dość wysokie i jedynie prędkość spada?

W pierwszym przypadku zawory do regulacji, zwłaszcza gdy maszyna ma już kilka ładnych tysięcy przejechanych.

W drugim przypadku szwankuje wariator (najczęściej) lub sprzęgło (rzadko). Tutaj spotkałem się z przypadkiem, że 2 rolki wariatora były ustawione jakimś cudem w poprzek rynienek.

To nie my mamy umysł – to umysł ma nas…

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    palelek
    Użytkownik

Spada i prędkość i obroty. Gaśnie, gdy go calkiem zatrzymam, podczas jazdy na gazie nie gaśnie.

Zdjęcie profilowe bmcm
    bmcm
    Użytkownik

Wg mnie na 99,99% zawory do regulacji – pozostawiam 0,01% szans na inną usterkę.

U mnie właśnie to powodowało podobne objawy – brak mocy i prędkości, nagłe zduszanie się silnika aż do jego zgaśnięcia (często), całkiem dobrą pracę wyłącznie przy gorącym silniku, ale też bez mocy.
    Zanim doszedłem do zaworów wymieniłem gaźnik, sprzęgło, pasek, moduł… Nie mieściło mi się w pale, że 2 małe śrubki mogą mieć aż taki wpływ na pracę silnika. I w ogóle jak to się mogło stać, że się rozregulowały? A jednak…

To nie my mamy umysł – to umysł ma nas…
    palelek
    Użytkownik

Dzięki wielkie !
    Faktycznie były to zawory.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie