Romet 727 S odblokowanie elektroniczne problem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet 727 S odblokowanie elektroniczne problem

Tagi: ,

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wally wally 6 dni, 8 godzin temu.

Oglądasz 5 postów - 11 przez 15 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe wally
    wally
    Użytkownik

Michale, tak z ciekawości, czy masz to rozłączone ( wymontowane )

?
    To będzie pierwsze co chcę zrobić tylko jeszcze nie wiem czy istnieje w 727S. Chcę przeciąć i zrobić na kostkę, ale jak mówię po dotarciu. Mam nadzieję, że to jest w naszym skuterze i coś pomoże ( filmik ma 2 misiące – świeży ). Pozdrawiam.Wally

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 tygodnie, 1 dni temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    wally
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 tygodnie, 1 dni temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest czujnik prędkości obrotów sprzęgła (czyli koła) czyli słynny „różowy kabelek”.
    I on zawsze jest rozłączany w okolicach modułu. Jak masz tam kabelek pod napędem w okolice sprzęgła – to to jest to
    W prostych modułach skutkuje to tym że moduł nie ma informacji o obrotach i zakłada że to jest 0 wiec nic nie odcina.
    Tylko że wtryski bez tego czujnika mogą wywalić błąd.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
    Zdjęcie profilowe Romet727s
    Romet727s
    Użytkownik

jak rozkręciłem kanapę i wyjąłem złącze od modułu to nie mogłem doszukać się tego różowego kabla kiedyś z tego co pamiętam. tak jak napisał kolega wyżej, to wtrysk więc tutaj ja bym nie bawił się w takie rzeczy bo może wywalić błąd. Gadałem z jednym serwisem i ponoć wysłali do Rometu zapytanie i jeszcze nie dostali odp. czy i kiedy będzie można odblokować go. Myślę, że sprawa może wyglądać tak jak np. z autem na gaz. Mam BRC. Jade do gościa, podłącza się komputerem do sterownika i programuje na podstawie jazdy i zapisuje. Wówczas, gdyby taką czynność zrobić na odblokowanym mechanicznie skuterze, mogło by hulać. Ale może się mylę. Chyba lepiej 125ke kupić jeżeli chce się szybciej śmigać.
    pozdrawiam wally

Zdjęcie profilowe wally
    wally
    Użytkownik

Wielkie dzięki za odpowiedzi Panowie, ale mina mi zrzedła. No cóż, pojeździmy trochę i wymianka 125, chyba ,że pojawią się jakieś cuda. Pozdro. Wally.

wally
    Zdjęcie profilowe wally
    wally
    Użytkownik

Znalazłem tyle ciekawego w temacie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3575166.html#18179353
    http://roller123.de/Merlin/Merlin.html

1.Warsztat z przerobieniem zapłonu podliczył na 650 zł – odpada – nie chcę przeróbek, za ładnie to chodzi.
    2.Romet – kicha, choć odpowiedzieli.
    3.Z Niemiec ze sterownikiem Merlin, może jak by tylko odblokowac predkosć bez dodatkowych przeróbek to bym na to poszedł ( nie chcę przerabiać mapy silnika ani innych bzdur tylko odblokowac predkość ) ale bez dodatkowych części na filmikach nie zawsze odpala – wyjdzie na końcu drożej niż nowy silnik 80cc.
    4.Myślałem podstawieniu sterownika Dellotro od skutera 727 Premium z kołami 10″ 2,7KM, ale nie wiadomo jaki będzie efekt bo okazalo się, że ten sam sterownik wg jakiegoś sklepu montują też do Romet Valentine 50 12″ 5KM więc mój laicki spokój został mocno zachwiany i wypowiedziałem parę brzdkich słów.
    5.Elektroda jest ‚The best’ czysto praktyczne podejście do świata.
    NAJWAŻNIEJSZE – STEROWNIK NIE ODPOWIADA ZA PRĘDKOŚĆ MAX. – zbiera tylko informacje i przetwarza na skład mieszanki paliwowej.
    Ja sobie wymienię tylne kółko na jak największe ( jakiś szrot dorwę prędzej czy później – zobaczę co się zmieści ) trochę zapłacę przyśpieszeniem ale nadrobię prędkością i zobaczę potem co można rozbebeszyć wg elektrody. Jest tam właściciel Rometa RXL 50 Euro 4 – wygląda to obiecująco.
    Może za rok będziemy tuningowali skutery Euro 4 z poziomu smartfona. Nie wiem po co producenci tak się silą na blokowanie. Homologacja jest i jala! To jak by mi ktoś zabronił łyżką kroić 🙂 . Te poszukiwania to była dobra zabawa.
    Czego i Wam życzę, Uff, ale się rozpisałem. Mickiewicz.

wally

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 11 przez 15 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie