Romet 727 S odblokowanie elektroniczne problem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet 727 S odblokowanie elektroniczne problem

Tagi: ,

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wally wally 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #670995 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Romet727s
    Romet727s
    Użytkownik

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem i potrzebuje pomocy. Mam skuter Romet 727 S (2018) i zdjęto mi blokady mechaniczne, nie zdjęto zaś elektronicznej blokady. Powiedziano mi, żebym kupił odblokowany moduł i wstawił. Nie widzę jednak takowych modułów do tego modelu (przyp: skuter jest na wtrysku elektr.). Jak można odblokować elektronicznie ten skuter? Z góry dzięki za pomoc, Michał

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat temu przezZdjęcie profilowe Romet727s Romet727s.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat temu przezZdjęcie profilowe Romet727s Romet727s.
    #671019 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Użytkownik

Jeśli nie ma modułu pod ten konkretny model to albo ich jeszcze nie ma na rynku albo za mało szukałeś.
    Można w teorii wgrać odpowiednie oprogramowanie na obecny moduł ale to musisz iść do kogoś kto się na tym zna i mieć jeszcze mapy wtrysku do swojego skuterka odpowiednio dobrane i ustawione. Nie taki łatwy proces i raczej kosztowny.
    W samochodach to koszt raczej 200+ złotych.
    W motocyklach zablokowanie poprzez moduł i mapy wtrysku to nawet kilkaset złotych.
    Nie wiem ile by wzieli za taką usługę dla skutera. Może nie być problemu z samą usługą a będzie problem ze znalezieniem gotowej mapy wtrysku i konieczność jej stworzenia to już ileś godzin pracy czyjejś – koszty.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat temu przez Zdjęcie profilowe Felek Felek.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat temu przez Zdjęcie profilowe Felek Felek.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #671052 Odpowiedź
    Romet727s
    Użytkownik

Dzięki za merytoryczną i wyczerpującą odpowiedź Felek. Może na forum jest ktoś kto umiał by zaprogramować ten moduł sterujący? Moduł szukałem na necie na wszelkie możliwe sposoby i nie znalazłem niestety

#671053 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

200zł lub więcej za wgranie map do ECU w samochodzie? Chyba dużo więcej – tak z 1600+ 🙂

W przypadku skuterków w gre wchodzi raczej wymiana całego sterownika – i raczej jeszcze takich na rynku nie ma.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #671613 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wally
    wally
    Użytkownik

Witaj Michał. Właśnie zakupiłem Romecika 727S – możesz mi podpowiedzieć ile Ci dało zdjęcie blokad mechanicznych? Rakiety ze swojego nie chcę robić, ale stwierdziłem że 45 km/h jest niebezpieczne. Chciałbym uzyskać ok. 60. Jak skończę docierać ( na wiosnę chyba 🙂 ) też będę szukać rozwiązań. Z góry dzięki, pozdrawiam. Wally.

wally

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #671618 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a gdzie sie doczytałes że on pozdejmował te blokady?

#671670 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wally
    wally
    Użytkownik

Tutaj:
    „Mam skuter Romet 727 S (2018) i zdjęto mi blokady mechaniczne, nie zdjęto zaś elektronicznej blokady”

wally
    #671671 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no słusznie. tylko mało mu to dało bo za morde ten silnik trzyma elektronika

#671674 Odpowiedź
    Romet727s
    Użytkownik

zgadza się, skuter ma zdjęte blokady mechaniczne, ale blokuje go elektronika, także nic to nie daje a nawet powiedział bym, że wolniej się rozpędza do v max (45 km/h). Także nie polecam tego robić dopóki nie będzie opcji przeprogramowania sterownika. Trzeba czekać i tyle, pozdrawiam

#671677 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wally
    wally
    Użytkownik

Dzięki Michał, jak coś znajdę to też dam znać. Pozdrówka. Wally.

wally
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
Odpowiedz do: Romet 727 S odblokowanie elektroniczne problem
Informacje o Tobie: