romet 727 -regulacja gaźnika

Witam, skuter posiadam od ok 2 miesięcy.sezon już rozpocząłem i zauważyłem jeden problem. Mianowicie jadę ok 5 km.i stojąc na światłach skuter gaśnie... Zdziwiłem się bo przed domem na luzie działał z15 minut i nie zgasł. Po takim zgasnieciu ledwo odpala w sensie od kopa tyle ze ledwo chodzi i nagle łapię obroty jakby się ssanie wyłączyłO. Przejadę do następnych świateł i to samo. Trochę czytałem i wywnioskowałem ze trzeba wyregulować gaźnik.obroty zwiekszalem ale nic to nie dało.śruby od regulacji mieszanki nie widzę... Ślepy jestem nie widzę ... Jeśli to problem regulacji prosiłbym o precyzyjne wskazanie tej śruby lub pokazanie na zdjęciu. Chyba ze to co innego?

Tak, to powinien być gaźnik..
Sam mam ten problem, ale go nie reguluje narazie ty też tego nie rób bo robi się to gdy sezon się już dobrze rozpcznie, sam w październiku zacząłem w zeszłym roku i zostawiłem to na ten rok.
Zrób to w Kwietniu.
A co do pytania gdy stoisz z tyłu sqtka to ta śruba jest po lewej jego str. a dokładnie po lewej stronie gaźnika, najlepiej zrób zdjecie jego lewej str. to Ci zaznacze..
Jest to śruba ma płaski śrubokręt.

A jaka różnica kiedy się robi regulacje? Zdjęcia zrobię jutro jak będzie jasno to będzie więcej widać

Jeszcze jedno pytanie.byłem z tym dziś u mechanika i od razu stwierdził ze coś z zaworami bo głośno skuter działa.czy ma to jakiś związek? Ile taka resigulacja kosztuje? .bo nie dowiedziałem się tego od niego bo kazał mi narazie tak jeździć i mówił że nic się nie dzieje.mam za tydzień przyjechać bo dopiero po zimie otwiera slep...ale nie wiem czy przez tydzień jazdy się coś nie zepsuje ....

Bo skuter teraz nie jest w pełnym użytku i trudno jest dokonać właściwej regulacji, poczekaj aż zrobi się ładniej i kiedy zaczniesz jeździć pełną parą ;)

No ja już jeżdżę codziennie ok 30 km

Ja miałem to samo co ty i dziś byłem na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym i mi to wyregulowali (gaźnik i wolne obroty) teraz jest tak jak było miesiąc temu jak wyjechałem nim z salonu czyli wszystko OK

Jeśli się znasz na tym to pobaw się ,
ja zaufałem specjalistom ...

Zrób jak chcesz.
Ale chodzi też żeby słońce zaczeło świecić trochę.

Jaki masz przebieg tego skuterka??????

raczej nie wielki skoro odebrał w styczniu ;p

Kupiłem używanego przebieg 2950.

Musisz spróbować z regulacją pewnie pomoże .
Daj znać jak ogarniesz.

udało mi sie znaleźć śrubę, jednak na dworze pada deszcz więc zajme się tym jak zmieni sie pogoda na lepszą ;)

Daj znać jak ci poszło ...

trzymam kciuki

zająłem się tym dzis i udało się :) skuter juz nie gaśnie. Jak go zostawiłem po jeżdźie tak na 3 minuty na luzie to zauwazyłem że ma taki moment że jest już bliski zgaśnięcia... ale nie gaśnie po tym momencie pyrczy dalej.... tak ma być ?? czy coś schrzaniłem ???

Powinien chodzić spokojnie na wolnych obrotach jeśli tak jak mówisz zaczyna jak by gasnąć podreguluj jeszcze troszkę linką gazu...
no chyba że pojeździ parę dni i poobserwuj czy gaśnie czy też nie!!!

PoZDRO

własnie nie chce regulowac linka bo to zwiekszy obroty a te wydaja mi sie dobre .. tylko czasem mu je "przymuli" ale nie gasnie ;)

Tak jak mówiłem pojeździj i ocenisz