Romet 727 problem z odpaleniam

Siemka.Jestem nowy na tym forum wiec na wstepie przepraszam za wybranie złego działu czy innych spraw.Pisze ten temat w sprawie tego,że mój romet 727 nie odpala.Jest to rocznik 2007.Mianowicie opowiem jak to było.Kupiłem go za małą cene po okazji za 450zł przejechałem się 2 razy i odstawiłem do garażu.Wróciłem kilka dni pózniej aby go odpalić żeby długo nie stał.Niestety po chwili skuter zgasł i już nie odpalił.Przeczekałem zime i teraz gdy wróciłem do niego on dalej nie odpala ale do tego też rozrusznik nie daje już znaków życia.Dodam jeszcze że skuter jest na rolkach 4,5g a normalnie był na 6g.I tu mam do was kilka pytań:
a mianowicie:
1.Jaki może być powód tego że skuter nie odpala??
2.tu może troche śmieszne pytanie ale nie wiem jak nazywa się to cos do czego wkładamy kopke taka jakby śruba.
3.Czy wymienić te rolki na 6g czy zostawić 4,5g
4.czy znacie jakąś strone gdzie jest opisane co robić gdy skuter nie odpali czy jak wymienic olej itp
Przepraszam że tak się rozpisałem ale chciałem opisać dokładnie mój problem bo to mój 1 skuter i nie wiem jak sobie z tym wszystkim radzić.
Z gory dziekuje za odpowiedzi

Jeśli stał tyle czasu to stawiam na akumulator.
Podładować go musisz - zwykłym prostownikiem samochodowym możesz.
Możesz też mieć już stary akumulator, więc może czas go wymienić.
Jeśli nie był długo odpalany to czasem trzeba go długo pokręcić zanim zaskoczy.
Rolki możesz zostawić te 4.5
Kopka to nic innego jak nożny (mechaniczny) rozrusznik. Taki rodzaj korby jak kiedyś w samochodach.
Tu masz jak wymienić olej.
Kożystaj z tego spustu drugiego (lewa strona stojąc za skuterem). Ta pierwsza śruba co jest całkiem na dole to filtr oleju (siatkowy), można go czasem wypłukać i wsadzić znowu, ale pilnuj się bo jest na sprężynie :)
http://www.youtube.com/watch?v=xZcXY_ibajg

przerabiam coś podobnego.....
po pierwsze to tak jak ktoś wyżej napisał akumulator a jak już będzie kręcił a nie odpali to zobacz czy płynie paliwo jak płynie do gaźnika a nie odpala i wież że dłuższy czas stał to trzeba zobaczyć czy po odpaleniu i tej twojej przejażdżce nie zassało tam jakiegoś syfu.