Romet 727 Premium - problem przy odpaleniu, słaba moc

Witam,
Skuter mam od 03.2012, aktualnie na liczniku 1700km. Pierwszy przegląd po 300km, drugi przy 1500km.
Do drugiego przeglądu gwarancyjnego skuter śmigał, że aż miło, bez kłopotu rozpędzał się do 50-55 km/h, w całkiem niezłym czasie. Z pod świateł ruszał żwawo.
W dniu oddania skutera na drugi przegląd gwarancyjny okazało się, że gaśnie co rusz i trzeba go ciągle gazować, żeby nie zgasł. W czasie serwisu wymieniono zawór podciśnienia.
Wrażenia po odebraniu skutera z serwisu: z bólem rozpędza się do 50km/h, dobija do tej prędkości po przejechaniu jakiś 2-3 km, z pod świateł rusza zauważalnie wolno, wręcz ślamazarnie. Zastanawiam się momentami czy rowerzyści mnie nie przegonią.
Dodatkowo dzisiaj muszę go podgazować, bo z odpaleniem ma kłopot.
Jakieś pomysły?
To, że z odpaleniem się zaczynają kłopoty, to obstawiałabym świece, ale co może być przyczyną słabej mocy - no idea?
Wszelkie sugestie mile widziane - no i czy mając skuter na gwarancji warto kombinować samemu czy lepiej oddać go do serwisu do wyregulowania?

Dzięki wielkie i pozdrawiam,
Agata

podkręć obroty:P

Lewe powietrze lub zbyt mała dawka paliwa tak mi się wydaje.

Dziękuję :)

nie wiem poco wymieniali ci kranik podcisnienia a mi sie wydaje ze jak bys mu dal wiecej powietrza daj mu o pol obrotu i zobacz czy jest roznica a przykrec mu minimalnie na paliwie nie wiadomo jaki kranik ci zalozyli te w serwisie wiedza tylko ile kasy z czlowieka zedrzec

swiece moze ci zalewac

Może kwestia zaworów.Najlepiej jedz na gwarancje do serwisu.