Romet 727 - nie odpala po wymianie karteru

Siema,
Dokonałem ostatnio wymiany prawego karteru(pęknięte zawieszenie-temat umieszczałem kilka tygodni wcześniej) i mam teraz problemy z odpaleniem. Odpala tylko przy zatkaniu ręką filtru powietrza i gaśnie zaraz po odetkaniu.

Oto kilka informacji, możliwych przyczyn oraz rys historyczny:
Parę tygodni temu podczas ostrego najazdu na próg zwalniający skuter zwolnił, stracił moc, przejechał parę metrów i zgasł. Późniejsze próby odpalania skutkowały gaśnięciem po kilku sekundach. Jako przyczynę wskazałbym zatkanie wydechu(garażowany pod chmurką więc rurą zeżarta rdzą) bo po jego odpięciu silnik pracował.
Podczas demontażu wydechu znalazłem pęknięcie na karterze w miejscu które groziło złamaniem zawieszenia dlatego wymieniłem tą część. Wymagało to wyjęcia silnika i rozebrania niemal do zera stąd duże pole do popełnienia błędów:)
Po zdjęciu głowicy z zaworami okazało się że jest tam sporo twardego osadu nagaru(?) dookoła zaworów(rozmiękczyłem wd40 i oczyściłem) oraz miękkiego osadu górze tłoka(również doczyściłem).
Całość poskładałem i na szczęście nie ma żadnych przecieków oleju ale to nieszczęsne niepalenie...
Obecnie:
-iskra jest,
-paliwo raczej też jest,
-tłumik jest zdjęty (przed wymianą też był zdjęty i chyba palił),
-wyregulowałem zawory na 0,05(magneto na T ale otworki na kole zebatym nie sa idealnie na linii pokrywy ale lepiej się nie da bo przełożenie koła o 1ząbek powoduje większe odchyłki).

Podsumowanie: czy przyczyną może być zła regulacja zaworów? czy może uszkodzeniu uległy same zawory podczas odpalania na zapchanym tłumiku? a może przy czymś innym dałem ciała?

Nikomu podobnej lipy nie życzę ale mam nadzieję że wspólnymi siłami rozwiążemy tą zagadkę:)

Piszesz że zatkasz ręką powietrze i pracuje. Może łapie lewe powietrze?

Jasne, że łapie lewe powietrze. Uszczelka pod głowice była wymieniana? tak samo uszczelka pod cylinder?

Tak,lewe powietrze to byla moja pierwsza mysl ale obejrzalem dokladnie kolanko dolotowe cylindra oraz dolot do gaznika i wygladaja ok.
Uszczelki pod glowica,cylinder,pokrywe napinacz-wszystko wymienione na nowe przy okazji "operacji karter".

Ręce opadają jak patrzę w taką pogodę na stojący skuter...