Romet 727 ECO, pukanie w tylnym kole

Witam
Jestem tu nowy więc się przywitam. Mam na imię Darek i mam 2 problemy z moim Rometem a mianowicie przy bardzo wolnej jeździe (do max 5kmh) jak na przykład zwalniam przy krzyżówce słyszę w tylnym bębnie stukanie. Przy większej prędkości ustępuję (albo przestaje słyszeć ze względu na hałas). Dodam, że pukanie słychać tylko jak skuter jest obciążony moją osobą. Jak prowadzę go obok jest OK. Wydaje mi się, że może to mieć związek z hamulcem bo wydaje mi się, że jak ścisnę lekko manetkę to problem ustaje. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ?

Odrazu zapytam, od kilku dni mam też wrażenie, że zrobił się mułowaty, tzn, ciężko się wkręca na obroty i szczególnie jak chcę "dynamicznie" :) ruszyć z miejsca jest taki moment przymulenia i dopiero dostaje kopa, czy to świadczy o konieczności regulacji gaźnika ? Skuter ma teraz przejechane ~600km a przy ~300 go odblokowałem choć dodam, że staram się go nie piłować, szczególnie jeśli jest zimny.

prosze zdjac koło i sprawdzic ułożenie szczek jak i stan szczek.Byc moze cos sie dzieje z przekładnia i tutaj bym szukał przyczyny

Koło trzyma jedna śruba, czy po jej odkręceniu będę widzieć hamulec, czy muszę rozbierać coś więcej ?

Po prostu odkręć koło, i będziesz już widział hamulec :)

Okazało się, że nie jest to prosta sprawa, ponieważ, żeby zdjąć koło trzeba odkręcić tłumik :) No nic, dzisiaj skuter leci do serwisu bo zauważyłem jeszcze, że koło tego wiatraczka który chłodzi cylinder zbiera się olej czyli jakaś uszczelka nie trzyma.