Romet 727 2T spalanie i inne problemy.

Witam mam Rometa 727 2T Premium 12. Mam go od maja 2011 roku i kupiłem go nówkę. Ma przejechane prawie 5000km. Mam z nim ostatnio małe problemy, jednak denerwujące. Otóż w zeszłym roku przy prędkości od 60km/h do 80km/h spalał średnio niecałe 3,5 litra plus olej. W zimę wymieniłem tłok i pierścienie. Leci teraz około 75km/h i spala ponad 5 litrów! Jak go odpalam to muszę rozgrzewać go około 5 minut bo inaczej kopci. Co poradzić aby mnie palił i mniej kopcił? Pomocy!

Przy większym przebiegu wymiana samego tłoka i pierścieni nic nie daje,cylinder przybiera kształt eliptyczny i się nie spasuje z nowym tłokiem, chyba że robimy szlif i dokupujemy odpowiedni tłok lub wymieniamy cały zestaw.

A da się coś zrobić żeby mniej spalał i był równie mocny i szybki?

WYREGULUJ GAŹNIK dopływ mieszanki bo może za dużo dostaje i pali trochę dużo i sprawdź czy przy dozowniku jest regulacja dopływu do silnika mieszanki jak jest to wyreguluj.

Przesunąłem iglicę na samą górę czyli małe spalanie i poregulowałem gaźnik i jak narazie to spalił około 2-2,5 listra paliwa na 90 km czyli efekt zajebisty jednak przy jeździe około 60-70 km/h