Romet 717 sprzęgło ?

Mam rometa 717 z 2008 roku.Pojemność 72 cm . Problem polega w tym , ze jak skuter stoi to koło się kręci.mmechanik mówił ze sprzegło do wymiany.czy jak wymienie sprzegło to osiogi się polepszą, i czy są sprzegła jakie mocniejsze.

Mechanik. Od suszarek :) Może po prostu na ssaniu jest?

nie bo jak przejade sie z 1o km i go postawie to dalej sie kręci

Więc tak:

1: Zdejmowałeś pasek?
2: Włączone ssanie, lub zepsute i caly czas jest na ssaniu
3: Czy ma wysokie obroty ?

obroty ma dobre , a pasek był niedawno wymieniany . a jak sprawdzić czy ssanie jeest włączone czy nie? I czy da sie je jakoś wyłączyć?Pomóżcie

aby sprawdzic czy ssanie działa musisz je odkręcić od gaźnika odłączyć kostke i musisz podłączyc ssanie prosto do akumulatora. jeśli ta igielka będzie się ruszać ssanie jest sprawne.

CZyli to nie musi być wina sprzęgła

to prawdopodobnie będzie wina gaźnika. Porządne czyszczenie i regulacja powinna rozwiązać problem.

zbyt wysiokie obroty jałowe ustwione a te sie rguluje 2 t [poprzes ustweinie mieszanki w gazniku lub w 4t porzez wkrecenie lub wykrecenie srubki nad linka gazu

tą linke to krencić przy manetce czy jak,wszystkich co się pytałem to mówili ze okładziny od sprzegła starte, i dalej nic nie wiem

tą linke to krencić przy manetce czy jak,wszystkich co się pytałem to mówili ze okładziny od sprzegła starte, i dalej nic nie wiem

pokrec srubka ktora jest przy gazniku. twoj skuter to 4t?

No właśnie tak naprawdę to zbyt dużo szczegółów o skuterze nie podałeś. Jaki to silnik? Jaki przebieg?

Mam nadzieje że pasek nakładałeś najpierw na sprzęgło i poźniej na wariator,

Chdozi o to czy pasek w sprzęgle nie jest wciśnięty w opór...

Pasek zakładał mechanik.Przebieg 6000 tyś. Silnik 139qmb.Obroty ma dobre.

6000 przebiegu to sprzęgło odpada. A sprawdzałeś te ssanie.?

w tej chwili nie mam przy sobie skutera a z tym ssaniem to co i jak sprawdzić.Na innych forach pisali ,ze sprzęgło wię chciałem się upewnić

jednego dnia odpal skuter z ssaniem . następnego odłącz kostkę ssania i potem odpal. Możesz też zrobić tak jak pisałem wcześniej z wyciąganiem ssania.

a moge odpalic i zgasć i bez ssania zapalić

i jak mu jeszcze polepszyć osiagi