Romet 717 Problem pomocy

Witam od dluzszego czasu mam problemy z rometem 717 4t zaczelo sie od tego ze gdy stal na nozce palil dobrze bylo wszystko ok poem sciagalem z nozki to gal albo tak bylgotal okazalo sie ze odcepial sie kabelek masu przy cylku a teraz mam taki problem ze : gdy daje go na nozki slychac jak wchodzi w obroty coraz glosniej itd potem spada i podnosi sie do max obrotow dziwi mnie ten spadek a caly czas trzymam full gaz ... gdy chce nim jechac nie przekroczy 35km/h czasem cos tak jaby go odblokowuje i leci 75-80km/h na prostej od niedawna go cos tak blokuje ja mysle ze to sprzeglo ale dalem je do mechanika powiedzial ze dobre wymienilem modul swiece cewke rolki z 6,5 na 5,5 i dalej nic a dodam jeszcze ze jaksie odblokowuje to jak go zatrzymam i rusze to dalej nie ciagnie ... Wie moze ktos o co chodzi ???
PS. Gaznik czyscilem z 4 razy

kurde, miałem podobnie ostatnio , ja rozkręciłem cały silnik,wyczyściłem,wyregulowałem i pomogło, ale nie radzę tobie rozkręcać jak się nie znasz bo możesz sobie kosztów narobić, zobacz czy magneto nie ma luzów.