Romet 717 4T wymiana cylindra na 70 ccm.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Romet 717 4T wymiana cylindra na 70 ccm.

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe David9253 David9253 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #166740 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe David9253
    David9253
    Użytkownik

Witam jestem nowy na forum 😀 i mam pewien problem otóż chce wymienić cylinder na 70ccm+głowica do 70ccm
    i nie wiem czy nie będzie konieczna wymiana wału? Przebieg wynosi 9 tys jest to romet 717 4t 2008 rok od razu mówię że romek nie był katowany czy coś w tym stylu 😀 . Czy do cylindra 70ccm trzeba jeszcze coś wymieniać ?

#166742 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Dawidos1992
    Dawidos1992
    Użytkownik

lepiej wymienic wal i lozyska walu

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #166778 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Dawidos1992 napisał:

lepiej wymienic wal i lozyska walu

Bzdura. Oryginalny silnik Hondy z którego został skopiowany nasz nieśmiertelny GY6 działał na cylindrze 80cc. Tak samo chińskie kopie. W krajach dalekiej Azji nie ma czegoś takiego jak 49cc, no chyba, że mówimy o kosiarkach spalinowych. W krajach skośnookich mieszkańców nie ma ograniczeń pojemnościowych. Tam nasze skutery i motorowery są dostępne nawet z 125cc. Dopiero na rynek Europejski cińciki specjalnie przerobiły silnik instalując 49cc. Poza tym, to wymiana wału wiąże się z rozpołowieniem silnika. Do samych łożysk potrzebujesz odpowiedni ściągacz, który jak zgaduje nie masz. Wymień cylinder, tłok i głowice, to wystarczy. Wał spokojnie wytrzyma. Ja sam mam wymieniony cylinder i tłok na 80cc (nawet głowicy nie ruszałem) i jeżdżę bez jakiejkolwiek awarii, a wierz mi, że daje mojej rakiecie ostro w palnik.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #166796 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe David9253
    David9253
    Użytkownik

Ok wielkie dzięki dam sam cylinder 70ccm i głowice pod 70ccm myślę że będzie ok do tego dam jakiś lepszy pasek wariator i sprzęgło…

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Romet 717 4T wymiana cylindra na 70 ccm.
Informacje o Tobie: