Romet 717 4T Przepala olej.

Witam,
mam mały problem ostatnio z moim skuterkiem, otóż wciągnął mi 0,6l oleju i się zatar, sworzeń w wale się zapiekł, założyłem nowy cylinder, tłok a wał korbowy został stary, od samego początku lekko coś mi "stuka" w silniku i przepala po mału olej czyżby to wina może że wał jest "zjebany" po zatarciu i krzywo tłok zbiera?

Tak,to możliwe,że wał teraz nie jest "idealny". Ja jednak proponowałbym oddać skuterek do serwisu motocyklowego ,gdzie fachowo znajdą i usuną usterkę,która wygląda na poważną.

Możliwe? Ja chcem być pewny co mam kupić. A tak w ogóle najbliższy serwis motocyklowy to jakieś 100km...

A jeszcze jedno dziś robiłem koledze skuter, zaczeło coś stukać tylko że mocniej ale taki sam odgłos, okazało się że to uszczelka metalowa pod glowicą, a tłok w nia pukał, czyżby w moim jednosladzie też to może być wina?

Co Ty w ogóle od ludzi wymagasz ?.
Jak ktoś przez internet może Ci powiedziec, co masz uszkodzone, skoro nie widzi skutera ?. Pomyśl trochę .
Śmiem twierdzić, że nawet mechanik po samym " osłuchaniu " skutera nie stwierdzi Ci w 100% usterki .
Musisz rozebrać silnik i szukać przyczyny, nie masz innego wyjścia .

Mój miał dokładnie to samo. Identyczna sytuacja. Szybko ubywa oleju...