Romet 717 4t nie odpale ze startera

Witam. Jestem nowy na forum. Mam problem ze skuterem Romet 717 mianowicie nie odpala od startera a od kopki pali normalnie, bendiks został wymieniony na nowy ale nadal jest tak samo. Na dodatek po odpaleniu " świrują wszystkie kontrolki", świecą się a za chwile gasną, wskazówka obrotomierza leci do góry i zaraz spada w dół i tak cały czas, prędkościomierz też cały czas "świruje". Co może być tego przyczyną? Czy to jakieś zwarcie w instalacji czy może być jakiś inny powód?

ale ten rozrusznik to kręci przynajmniej czy całkiem nic?

kręci ale nie odpala, tak jakby się bendiks nie zazębiał albo jakby miał za mało mocy żeby pociągnąć i odpalić

kręci samym rozrusznik czy kręci wałem alenie odpala..może za wolno?...porabana elektryka (brak masy pewnie) to druga sprawa.
Akumulator w jakiem stanie? ciśnienie sprężania mierzone, zawory wyregulowane?.. weź sie człowieku wysil i opisz to dokładniej

Kręci całym wałem ale nie odpala. Akumulator jest nowy, tak samo jak świeca, cewka i moduł. Zawory zostały wyregulowane ale ciśnienie nie było mierzone.

skoro świruje ci elektryka to jest to zwarcie albo (najcześciej) brak masy.
Skoro to zwarcie to dużo prądu idzie w pi..rzestrzeń a rozrusznik też jest potężnym odbiornikiem -wiec zapewne nie ma tyle prądu żeby zasilić i rozrusznik i zapłon odpowiednio albo obroty generowane z rozrusznika są za niskie (powodem jest zużyty rozrusznik lub właśnie niewydolność instalacji elektrycznej).