Romet 717 4t Maaale obroty prosze o pomoc :)

Witam chcialbym sie dowiedziec jak zwiekszyc maksymalne obroty skutera romet 717 4t bo obroty dochodza tylko do 5000 wiec bardzo slabo i troszke muli a powinien bardziej 'zyc" , wie ktos moze cos na ten temat ? Jestem troche zielony w tym temacie wiec prosze o dokladne wyjasnienia co mam zrobic :)

Licznik obrotow ma do 12 000 a polowy nawet calej niema ;/

Czy mogłby mi ktos tez pomoc w sprawie tzw "rozowego kabelka " ? bo slyszalem ze jest niekoniecznie rozowy i niewiem ktory uciac :

A wychodzi ci kabelek spod przekładni ?? jeśli tak to od będzie odpowiadał za blokadę modułu a jeśli nie ma to podejrzewam że może być to kabelek ten żółty lub czarny, ale nie jestem pewien...

heh no wlasnie zadnego tam nie widze , jestem troche zielony w tych sprawach tak ze mi trzeba dokladnie tlumaczac jak cos , ale wydaje mi sie ze go tam niema i dlateo pytam ktory to na module

najlepiej wymień cały moduł na odblokowany (20zł). Bo jak przetniesz nie ten kabel to lipa będzie. ja na starym module miałem odcinke przy 6k rpm a teraz wymieniłem to rkęci mi się nawet do 12k.

ale wlasnie oto chodzi ze ten modol jest wymieniony na "sportowy " i nie wiem czy jest tamten "roznowy kabelek czy nie " a co do obrotow to jak go postawie na stopce to dobije do 12 tys. a w czasie jazdy ledwo 6 wiec niewiem czemu tak malo