Romet 700 zmiany?

Cześć Wam ponownie, ostatnio zakładałem temat o wyborze skuterka ale teraz pytanie troche z innej beczki.... Bardzo zaciekawił mnie Romet 700 po tym, jak zobaczyłem go na żywo i zastanawiam się jak to jest z tymi rocznikami, róznicami między 2013,2014,2015...?

Otóż chodzi mi głównie o to, że w przypadku rocznika 2013 podawane były wymiary 1660x680x1070 [mm] zarówno przy 10 calowych kołach jak i 12.... oraz moc 4,4 (KM)

W przypadku rocznika 2014 wymiary były podawane identycznie co w modelu z 2013... ale moc 3.1 (KM) ???

W przypadku modelu z rocznika 2015, czyli najnowszego podawane są wymiary 1840x680x1135 mm , czyli większe od poprzednich ale za to moc 2.9 (KM)....

Wyzej wymienione dane na podstawie strony oficjalnej Rometa z okolic Gdanska....

Czy te wymiary się zmieniły, czy po prostu Romet podaje teraz większe, bo z 12'' kołami ( wiem, ze głupie ale jedyne co mi przychodzi do glowy) - skutery wygladaja tak samo na zdjeciach...

I jeszcze jedno co mnie zastanawia... Dlaczego moc się tak drastycznie zmieniłą? Chodzi tu o sposób podania - czyli przed lub po zdjęciu blokad a w praktyce moc jest nadal 4.4 czy też rzeczywiście produkuja teraz 700'etki o mniejszej mocy i większych wymiarach?

Ewentualnie mam jeszcze pytanie czy jeśli w salonie jest możliwość zamówienia nowego skutera ale rocznik nie 2015 tylko 2013 lub 2014 taniej o 300-360 złotych to warto czy najlepiej kupować ostatni rocznik (2015)?

myślę,że warto w zależności z jakiej firmy chciał byś kupić,bo jeżeli chińskie to nie polecam

Firmy Romet. W tym przypadku warto kupić nówke z 2013/2014? Czy brać 2015

bierz tańszy 2013 i nie ma to znaczenia

uwazaj ten skuter bardzo duzo pali, chociaz przyspieszenie jest zadawalajace zastanow sie

Zadałem w Twoim temacie pytanie odnośnie tego skuterka jeśli możesz dopisz :)

Mam jeszcze jedno pytanie co do roczników jednakowego modelu. Nawet jeśli sa identyczne względem mocy i rozmiarów 2013.2014 i 2016 romety 700 to czy kupowanie nówki rocznik 2013 nie jest ryzykowne? Przez te niecałe 3 lata nic się z nimi złego nie dzieje u nich w magazynie? Jakieś problemy od długiego nieuzytkowania np z akumulatorem?

akumulatory raczej są wkładane nowe w chwili sprzedaży, opony niestety swoje mają. ale to wszystko zalezy czy był zakonserwowany i w pudle czy stał jako ekspozycja w salonie i dosiadało go tysiąc tyłków

W salonie nie stał na 100% (bynajmniej nie w tym którym bylem) ... No ale mam nadzieję ze skoro zamawiany może być i ten i ten rocznik to stoją w jakimś konlretnym magazynie a nie u jakiegos jegomoscia w szopie żeby zaoszczędzić czy też w innym salonie? Bede musial wypytac jutro dokładniej. ..

Nie pchaj sie w Rometa 700, nie warto :wink: