Romet 700 2T - warto?

Przeczytałem teraz o skuterze Romet 700 2T (ok. 2800zł - koło 12) i szczerze mówiąc całkiem mi się spodobał. Z racji tego, że nie mam wielkiej kasy to chciałbym zapytać czy naprawdę warto go brać? W czym jest lepszy od chociażby Routera za 1700zł?

700 ma lepszy wygląd , silnik jest inny router zapewne 4T a tu 2T dla mnie lepszy 2T bo po doświadczeniach z 4T dochodzę do wniosku że owe konstrukcje w chińskim wykonaniu są bardziej awaryjne od prostego dwusuwa. reszta jak np. rama lub koła wyglądają na podobne.

2T jest lepszy od 4T? Jakie są realne korzyści? Czy coś jeszcze? To dla mnie bardzo ważne, bo 1000zł różnicy to w mojej sytuacji bardzo dużo.

to zalezy co kto woli i jak sie jezdzi mam do czynienia z trzema 4t
chinskimi chyba najtansze z tanich bo kupione dwa trzy lata temu za 1999zl
zaznaczam ze jezdza nimi goscie 30-40 letni wiec nie wyprawiaja hercow i szalenstw zaden z tych skuterow nie ulegl powaznej awarii oleje wymieniane co 3 tys zreszta na mineralne bez szalenstwa na konstrukcje z lat 70-80 z olejem syntetycznym przebiegi niewiele sie roznia srednio wychodzi kolo 12 tys w tym czasie w silnikach oprocz regulacji i wymian oleju nic nie bylo grzebane same kozystanie z 4t daje juz tansza eksplatacje raz ze pala mniej, mniej olejow trzeba lac slowem eksplatacja to kosz rzedu 11 -13 zl na setke a to ze troche wolniej przyspieszaja od 2t jak dla mnie nie jest powodem do zakupu 2t a predkosc 60-65 chyba jest wystarczajaca na tak male pojazdy
ps na tym forum zdecydowana wiekszosc tp mlodzi ludzie szukajacy przyspieszenia i predkosci temu wiekszosc nie widzie korzysci z tytulu jazdy 4t

Zgiebongo napisał:

2T jest lepszy od 4T? Jakie są realne korzyści? Czy coś jeszcze? To dla mnie bardzo ważne, bo 1000zł różnicy to w mojej sytuacji bardzo dużo.

2T ma większą moc i jest bardziej podatny na tuning.

I prostszy w naprawach jak już wspomniano. Jeśli nie masz wiedzy bierz 2T choć i 4T można się nauczyć.

A wiecie może kiedy on będzie w salonach? I czy można go nabyć we Wrocławiu? Przesyłka sporo kosztuje.

Romety mogą mieć w Visatexie lub w Amaro. Skontaktuj się z nimi, bądź centralą Rometa, oni Ci dokładnych informacji udzielą.