Romet 700 (2t) nie chce palić! Pomocy

Jak w temacie.
Skuter jeździ praktycznie dobrze. Odstawiłem na kilka dni bo kupiłem Bartona falona. Za 2-3dni jeszcze palił tylko z kickstartera(a zawsze odpalałem że startera) później już w ogóle nie chce palić.
Wymieniłem świece na nową, sprawdziłem iskra jest czyli cewka dobra.
Filtry wymienione
Akumulator naładowany
Gaźnik sprawdzony wyczyszczony choć syfu w nim nie było jak się okazało.
Myślałem że wina modułu, założyłem oryginalny też to samo.
Że startera kręci kręci się nie chce zaskoczyć.
Jakie jeszcze mogą być przyczyny? Co mogę sprawdzić? A nie oddam do mechanika bo nie zapcham go 12km a nie mam czym zawieźć!
Pomóżcie

widzę, że nie tylko ja mam podobny problem, lecz w 4t. Chyba rząd coś wypuścił w powietrze, niszczące skutery. XD

Chyba się pogniewał że kupiłem nowy lepszy. Choć ten mimo że różny to i tak wsadziłem w niego 1\3 wartości i po zakupie nowego miałem dać go od razu do wymiany cylindra na 70cm³ i montaż gaśnica.i dupa nie wymienię bo nie zaprowadzę: (

u mnie też była iskra, dziś odkryłem, że problem tkwił w cewce zapłonowej - była po prostu za słaba. kilka dni nad tym się męczyłem. może też spróbuj zmienić.

Też miałem taki pomysł ale skoro jest iskra tego nie zrobiłem. Ale ze to groszowe sprawy dziś ja kupię

Wymiana cewki też nic nie dała:(

Jakieś pomysły jeszcze?

Wombat zabłyśnij bo już mnie nerwy na tego skutera biorą!

kompresja jest?

Przyznaję że nie wiem i nie wiem jak to sprawdzić gdyż to mój pierwszy pojazd i nigdy mechaniką się nie interesowałem zbytnio.

Wykręcasz świecę wkręcasz manometr i “próbujesz zapalić” i zależne od modelu wskazówka się zatrzymuje czy rysuje kreskę na skali …