Romet 700 2T - gdzie znajdę blokady i jaka jest jego v-max?

Od kilku dni posiadam Skuter Romet 700 2t i zastanawiam się gdzie znajdują sie w nim blokady.Pewnie ma dużo blokad bo jeździ do 30km/h.

Ref

To posiadasz znacznie zablokowany ,mysle zeby go odblokowac do 45 to w gazniku dokrec srubke, na dekielku ale nie calkiem poniewaz moze sie cos uszkodzic jesl masz maly przebieg

imburek napisał:

To posiadasz znacznie zablokowany ,mysle zeby go odblokowac do 45 to w gazniku dokrec srubke, na dekielku ale nie calkiem poniewaz moze sie cos uszkodzic jesl masz maly przebieg

Dobrze Ci kolega @imburek radzi. I poluzuj fafelkę od trybulatora, ale tylko trochę, bo możesz stracić gwarancję :-)

A co należy zrobić,żeby jechał nw,np. do 60km/h ??

kolego Glazes..i jak zrobiłeś coś z tym skuterkiem? mam taki sam model...

Jeszcze narazie nic nie robię,bo musze go dotrzeć jeszcze 30km,więc jak dotre to później coś z tym zrobię :)

wychodzi kabelek spod przekładni ?

No jakiś wystaje.Chyba :) bym musiał rano sprawdzić ale kabelek jakiś jest nie przyczepiony.

Główną blokadą w romet 700 jest zablokowany moduł u mnie po zmianie lata 50, 55 z bólem a 60 z górki.

Lecz nw. gdzie reszta blokad jak coś proszę o info :)

To jest 2t więc napewno jest blokowany wydech.

Ale wątpię że zmiana wydechu doda mi prędkości w tym momencie. Bo skuter po prostu nie może przekroczyć 60 do tego pryz takiej prędkości dziwnie dostaję wysokich obrotów aż czuć że się trzęsie.

Wiem że są jakieś blokady bo dziwne że na prostej prawie na min. gazie wyciągam 50 a 55 ledwo na full gazie a 60 tylko z dużej góry.

Mam ten sam problem z moim Romet 757 2t. Tak samo na min.gazie 50 a te prawie 60 na full gazie, nie mam pojęcia co jest przyczyną.

Mam ten sam skuter (romet 700 2t) narazie serwisant powiedział że blokad najlepiej nie zdejmować, narazie docieram, jak będzie 300 przebiegu to może... Do tego czasu ktoś z was pewnie dowie się jak zdjąć wszystkie blokady. ;D Pozdrawiam. ;)

Ja po dotarciu 300km koleś powiedział,że nie ma żadnych blokad tylko wymienić moduł tylko to. Więc nie wiem...

siema.. też mam romet 700.2T. narazie mam 200km.. przy ilu go odblokowac? i ciekawe gdzie sa te blokady. Wogole gdzie w 700 jest ten moduł cały?

Witam też jestem posiadzaczem Rometa 700 dzisiaj przy jeździe 35-40km chyba coś się stało bo głośniej chodzi chyba wata spalona xD :D bo po jeździe 10km zaczyna mi dymić z tłumika, a wasze maszyny ile wam palą ?

Wczoraj zajrzałem do wario i tam nie ma blokady, wyciąłem również blaszkę i wsadziłem pomiędzy tłumik a zawirowywacz. Po tym zabiegu trochę lepiej przyspiesza. Na tygodniu jadę do mechanika bo reszty blokad nie dam rady zdjąć. A i mi pali jak przycisnę 50-60 nawet 4l.