! Forum Skutery ROMET

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe D_A_W_I_D
    D_A_W_I_D
    Użytkownik

Chcę za rok kupić skuter jaki poradzicie mi na początek (niemoże być używany ani z marketu).

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Ile kasy chcesz przeznaczyć? Dość dobry jest Zipp Quantum R. Nie trzeba się bać „chińczyków” to naprawdę dobre sprzęty tylko trzxeba pilnować przeglądów.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Eh, najpierw ty powiedz co oczekujesz od skutera, czego w swoim przyszłym jednośladzie nie chcesz i ile możesz przeznaczyć na skuter.

Potem powiedz coś o sobie i dostępie do garażu (czy tylko miejsce postoju czy garaż gdzie możesz przeprowadzać drobne naprawy).

Powiedz co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, czy chcesz się wyróżnić w tłumie skuterów wyglądem, osiągami a może po prostu wtopić się w tło…

Tak bez tych odpowiedzi to polecę Ci dwa skuterki Rometa którego wpisałeś w temacie:

Jak masz trochę powyżej 170 cm dobry byłby Romet 717 z nowym malowaniem (ładniejsze). Silnik 2T, najlepiej chłodzony cieczą, lub 4T jeśli wolisz spokojniejszą ale pewniejszą jazdę (wiem z doświadczenia że są mniej kapryśne od 2T), obsługę jak w samochodzie (zmieniamy olej, filtr powietrza, klocki, pasek i na 1500 km spokój).

Chcesz szybciej przyspieszać, nie razi Cię cena benzyny a olej dobrej klasy, co najmniej półsyntetyczny nie będzie Ci obcy – wybierz silnik 2T.

Prędkość maksymalna jest bardzo podobna w obu przypadkach, realne 60 (4T) i 70 (2T) jest że tak powiem w granicach +/- 15 km/h ze względu w początkowym ustawieniu gaźnika i innych podzespołów odpowiedzialnych za przekazanie mocy z wału na koło.

Nie mam pojęcia co z 2T Rometa, jaka jest jakość, żywotność, ale wiem że mój poprzedni skuter 4T nabił w tym roku swój 12 000 km i wciąż utrzymuje prędkość maksymalną 70 km/h (licznik elektroniczny wtedy oszukuje o 5,1 km/h) i spalanie 2,6l na 100 km/h (80 cm3). Więc jest wszystko jak należy.

Są silniki 2T które przejeżdżają bez problemu 20000 km ale na dobrych olejach i nie katowane paleniem gumy czy stuntem albo głupimi przeróbkami. Zresztą 4T też długo nie pojeździ jak się oleju nie zmieni…

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kup ten co Ci się podoba, one i tak na dobrą sprawę są takie same.
    Chińczyki mają te same podzespoły, chyba, że masz pieniądze na nowy markowy – 7-10 tys. i więcej. Ale jeśli ma być pierwszy nie szarp się na markowy bo ‚szlif’ musisz zaliczyć 🙂

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie