Rolki, moduł i sprężynki

Siemano. Mam incę sprint i chcę kupić odblokowany moduł, ale nie wiem czy te 6-pinowe bedą pasowały, poza tym chcę założyć lżejsze rolki do WAriatoro, ale jakie ? żeby przyspieszał lepiej i V-max został nadal przynajmniej 60-65. I jeszcze jakie spręzynki dać do seryjnego sprzędgła żeby startował z wyżyszych obrotów. ?

Rolki 4,5gr, sprężynki +15 ;)

jeżeli założę te 4,5G to nie utracę V-maxu w przypadku gdyby nie udało mi się kupić odblokowanego modułu ?

nie utracisz

a te moduły 6 pinowe bedą dobre ? bo mam 4 pinowy z wtyczką na 6, tylko że 2 środkowe są ślepe.

A mogę założyć twardsze sprężynki niż te 15 % czy już nie za bardzo do seryjnego silnika ?

O moduł musisz pytać sprzedawcy. Twardzych sprężynek nie montuj, bo silnik będzie bardzo wył, poza tym momentalnie zedrzesz okładziny sprzęgłowe i możesz też szybko przegrzać dzwon.. Do serii najlepsza jest seria, ewentualnie te +15 co i tak daje start z dużo większych obrotów.

Czyli +1000 - 1500 rmp będą dobre?

killerjestje... napisał:

Czyli +1000 - 1500 rmp będą dobre?

jasne ;)

a +2000 RMP też będą dobre ? czy to już za dużo ?

Jak chcesz kombinować, to kup sobie na próbę różne twardości i dopasujesz według uznania.

Dokładnie. Ja na ścianie powiesiłem pierwsze rolki 7,5g. Następne będą 8,2g jeśli znajdę. W tej chwili mam 6,5g. Skuter super przyspiesza gdy ruszy. Z tym jest kłopot. Sprzęgło się pali ale nie rusza. Muszę sprawdzić jeszcze jak będzie z inną sprężyną centralną.

to w końcu jakie te sprężynki dać ?
+1000 RMP ?
+1500 RMP ?
+2000 RMP ?

nie chce żeby było tak że kupię, a po tygodniu spali mi się sprzęgło. . .

Siema mam tekie pytanie mam skuter inca sprint którego przerobiłem na 80ccm i chciałbym mu zmnieć rolki na lżejsaze tylko nie wiem jaki. moglibyście coś doradzić ?

killerjestje... napisał:

to w końcu jakie te sprężynki dać ?
+1000 RMP ?
+1500 RMP ?
+2000 RMP ?
nie chce żeby było tak że kupię, a po tygodniu spali mi się sprzęgło. . .

Ze sprężynkami ostrożnie, jak dasz za twarde to efektem może być właśnie spalone sprzęgło o komforcie jazdy (a raczej jego braku) nie wspominając.
Jak przykładowo rolki utrzymują skuter na 5-6 tys rpm a dasz sprężynki +2000 to może się okazać że będziesz jeździł na granicy przyczepności sprzęgła. Po prostu obroty będą na tyle niskie że siła odśrodkowa nie dokładnie dociśnie okładziny do dzwona.
Warto też wspomnieć o komforcie jazdy bo jazda na pół gazie będzie powodowała rozłączanie sprzęgła.
Kiedyś założyłem białe stage6 (dość twarde jak na białe) i nie dało się na tym jeździć.

killerjestje... napisał:

Czyli +1000 - 1500 rmp będą dobre?

+1000 tak, ale jeśli koniecznie chcesz kombinować i robić próby, kup sobie zestaw 3 kolorowych sprężynek, żółte, niebieskie, czerwone.

wymieniłem same rolki na 5 gramowe a sprężyn nie ruszałem. pozdro.