Rok temu kupilem skuter bez oc!!! WAŻNE!!!

Witam w zeszle wakacje kupilem neoska bez OC. Poprzedni wlasciciel powiedzial ze nie oplacal oc poniewaz skuter mial uszkodzony silnik i nie jezdzil nim. Po roku czasu chce go zarejestrowac bo wyciagnalem go ze stodoly. Poprzedni wlasciciel juz go wyrejestrowal ale ja na dowodzie mam jako wlasciciela jego. Co mam zrobic jestem zaklopotany bo nie chce placic zadnej kary. Jak to zrobic zeby bylo dobrze prosze o szybka odpowiedz odwdziecze sie dziekuje!!!

Może ubezpieczenie OC ci się samo przedłużyło?
Radze sprawdzić czy się posiada OC tu:
https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

to jak go wyrejestrował po sprzedaży to teraz masz rok OC w plecy :)
idź do zaufanego biura, powinni to wyprostować

Musisz iść do wydziału komunikacji z umową kupna sprzedaży i tablicą rejestracyjna zarejestrować na siebie motorower - dostaniesz nową tablicę i miękki dowód. Tak samo do Urzędu Skarbowego - zapewne dostaniesz karę, bo jest określony czas na uiszczenie podatku za zakupiony motorower. Równolegle, z umową kupna sprzedaży udaj się do dowolnej firmy ubezpieczeniowej - ubezpiecz motorower. Z opłaconą polisą OC odbierzesz w wydziale komunikacji dowód rejestracyjny "twardy". To wszystko byś się dowiedział wykonując jeden krótki telefon do wydziału komunikacyjnego...

zapewne dostaniesz karę, bo jest określony czas na uiszczenie podatku za zakupiony

Dziekuje wam za info. a orientujesz sie jaka jest wysokosc takiej kary?
I jaka cena wyjdzie tego wszystkiego wyrobienie miekkiego i twardego dowodu blacha itd? dzieki z góry za pomoc