Rodzice i karta motorowerowa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #89540
    BartoszeG
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    Witam. Nie dawno zrobiłem kartę motorowerową i mam problem, moi rodzice nie chcą się zgodzić na zakup skutera. Proszę o jakieś dobre argumenty… Z góry dziękuję! 🙂

    #89544
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    Jezeli masz pustą glowe i same glupoty w niej to sie nie dziwie

    #89545
    Danciu
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    jak nie chcą ci kupić skutera to znaczy że jesteś niedojrzały bo widać to po tym pytaniu…

    #89585
    BartoszeG
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    Niestety nie jest tak jak mówicie. Oceny mam dobre, zachowanie w stosunku do rodziców również, tylko nie potrafię ich przekonać do zakupu. Skuterem i innymi pojazdami jednośladowymi jeździłem, i mam pojęcie jak je prowadzić, przepisy znam bardzo dobrze.

    #89587
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    To po jakiego grzyba robiłeś kartę motorowerową ? Spróbuj ich zapytać skoro się nie zgadzają.

    #89589
    BartoszeG
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    @matol1798 też zadaję sobie to pytanie. Pytałem, namawiałem na 100 sposobów, obiecywałem różne rzeczy, ale nie mogę do nich dotrzeć…

    #89590
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

    Powiedz im może że chcesz skuter jako prezent na święta :). Jeśli masz dobre oceny to rodzice może się zgodzą ;).

    Ja motorowerem jeżdżę głównie dla przyjemności. Kolejną sprawą jest to, że jednoślad w mieście jest szybszy od puszek, bo możesz przecisnąć się na pole position na światłach ;). Kolejny plus to to, że nie musze zawracać dupy rodzicom jeśli chcę gdzieś jechać itd. Po prostu mówię że jadę, biorę kask i rękawice i w drogę.

    Pamietaj o zakupie dobrego odzienia ochronnego. Kask np. z Naxa albo LS2 (broń boże dragon i inne wyroby kaskopodobne, bo to się rozpada w rękach). Polecam także rękawice. Wiem z własnego doświadczenia, że lepiej zapłacić te 100 zł za porządne rękawice niz mieć niesprawną dłoń. Może rodziców przekona trochę to, że chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo.

    #89601
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    BartoszeG napisał:

    @matol1798 też zadaję sobie to pytanie. Pytałem, namawiałem na 100 sposobów, obiecywałem różne rzeczy, ale nie mogę do nich dotrzeć…

    To sobie zarob i zakup za wlasna kase..

    #89602
    BartoszeG
    Użytkownik
    • 3
    • 8Postów:

    @Doo0min0 chyba się nie rozumiemy. Ja nie chcę, żeby mi kupili, tylko chcę, żeby wydali mi taką zgodę. @TheMiqlaq dziękuję za rady. 🙂

    #89603
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Kolego, w jakim wieku jesteś?

    #89604
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Ja bym na Twoim miejscu spróbował zapewnić rodziców, że zakupiony skuter będzie cały czas zablokowany, tym samym jeździć na nim będziesz bezpiecznie 45-55km/h Dodatkowo,do skutera nie zapomniałbym o zakupie odpowiedniego ubioru, który zabezpieczy Cię w razie nie daj Boże jakiegoś upadku. Najlepiej jak byście wszyscy razem udali się do jakiegoś salonu ze skuterami, porozmawiali z obsługą, która udzieli wyczerpujących i rzetelnych informacji. Poproś rodziców, by dopiero po takiej wizycie w salonie, ostatecznie podjęli decyzję o zakupie. Myślę, że takie wspólne podjęcie decyzji, wybór optymalnego modelu skutera będzie jak najbardziej w porządku wobec Twoich rodziców. Oni też muszą zdawać sobie sprawę, że zakazany owoc smakuje lepiej. Muszą sobie zdawać sprawę, że może zdarzyć się sytuacja, kiedy koledzy dadzą Ci się przejechać swoim odblokowanym skuterem….
    W salonie, nie oglądaj się za dużą maszyną stylizowaną na rasowy ścigacz – wtedy na pewno się nie zgodzą. Lepiej przymierz się do czegoś bardziej stonowanego, co przypomina typowy skuter czy motorower.
    Wiele przydrożnych krzyży, to wynik właśnie brawury młodocianych motocyklistów. Młody gostek, bez prawka, za uzbieraną kasę kupił w końcu swój ukochany ścigacz (nie ważne że ponad 20-to letni i po przejściach…) i dał upust adrenalinie na drodze…
    Przekonaj rodziców, że prędzej czy później i tak wsiądziesz na motocykl – bo to będzie nieuniknione! I lepiej by było, byś swoją przygodę zaczął z małym, słabym wolno jeżdżącym skuterem, odpowiednio ubrany. Po jakimś czasie zapewne rodzice zrozumieją Twój pociąg do jednośladów i pozwolą CI na więcej… Tego Ci życzę z całego serca.

    #89657
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Jeżeli to dziecko 13 letnie, to lepiej aby nie jeździło. Ten wiek jest jeszcze za młody, ale jeżeli masz 15 lat i więcej to taguj się z rodzicami, męcz ich, tak aby każda rozmowa zaczynała się od skutera. Kiedyś się ugną.

    #89681
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    Tak czy siak to powinien rodzicom podziękować bo będzie dłużej chodził

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button