Rieju RS125

Siemnko.
Mam pytanko odnosnie dysz gaznika. Zakupiłem rieju 125 4t zmieniłem cylinderek poustaiałem rozrzad zaworki i wgl. został gaznik. motorem ma slaba mieszanke (za malo paliwa) widac to po swiecy. ustawienia iglicy daja małe rezultaty. Gaznik to Mikuni nie wiem jaka srednica na ten moment jestem w pracy sprawdze niebawem. zauwazyłem ze jest tam dysza 80, zdaje mi sie ze bardzo mała. taka to ja miałem kiedys w simsonie 50ccm. jaka powinna byc dysza w zaleznosci do pojemnosci (125CCM) i srednicy gaznika zakładajac ze mam 22 lub 24 mm gardziel.
Dziekuje slicznie z gory, Pozdrawaim.

z gaźnikami to jest też tak że im większa średnica gaźnika tym mniejsza dysza potrzebna - tzn mniej więcej dysza 70 w 19mm gaźniku zasila podobnie cylinder co dysza 100 w 12mm gaźniku.
Ale w 125 to myśle że 108-110 na początek warto wsadzić

Czesc. Panie kolego zmieniłem dysze na 108. motorek lepiej sie zbiera ma wiecej mocy czuc to. ale dalej mam problem z powietrzem…dostaje za mało. mam gazdnik mikuni 3D6 identyczny jak tu https://www.youtube.com/watch?v=FLO6nYPbBOA
dawke powietrza ustawie ta srobka na samym jego dole przy pokrywce od pływaka? tam niby powinno byc wykrecone 1,5raza? motorek chodzi lepiej jak mu zdejmy gume do filtra…