Rieju MRX dziwne odglosy przy wyskoich obrotach

Witam posiadam od niedawna Rieju MRX 70 i problem polega na tym, ze przy wysokich obrotach(3 bieg) jade około 45 km/h i z crossa wydobywaja sie dziwne dzwieki dokladnie mi jest je trudno opisac. Na motorze ciezko wtedy zwiekszyc predkosc chyba ze lekko manetke trzymam jesli dodam na maxa gazu na manetce to tych dzwiekow jest coraz wiecej do puki nie puszcze manetki. Nie wiem co to moze byc w internecie znalazlem podobny temat, gfdzie uzytkownicy mowili, ze to pierscienie. Jak ktoś może pomóc to bardzo dziękuje! Pozdrawiam :slight_smile:

skoro nie możesz ich opisać to my nawet nie bardzo mamy podstawy zgadywać co to jest.
Wiec sugeruje wizyty u mechanika albo samodzielne diagnozowanie silnika - jeżeli masz o tym jakieś pojęcie.
Standardowy pakiet:

  • zawory (jeżeli ma)
  • kompresja
  • stan świecy
  • stan filtrów
  • przegląd napędu, luzów… itd
    i potem ew. drążyć głębiej bo też jest gdzie.

I te wymienione rzeczy moga na trójce wydawac taki dzwiek i zmniejszac moc, bo gdy jest wydawany ten dzwiek i dodaje gazu to nie dodaje sie ten gaz. Oby dalo sie to naprawic.

nie, nie wszystkie wymienione rzeczy mogą wydawać taki dźwięk. Np kompresja nie wydaje żadnych dźwięków… ale zjechane pierścienie już tak. A o nich własnie powie ci kompresja.
I raczej nie zmniejsza ci się moc tylko po prostu masz jej mało. I o ile na I i II tego nie czuć bo jest duże przełożenie to na III już i owszem.

Dostałem wiadomosć, ze jest to za mały gaźnik jest to możliwe? Z góry dziekuje za zainteresowanie :wink:

ale to zawsze był dobry i nagle sie skurczył i przestał wystaczać?
szalenie nam skąpisz informacji k każesz zgadywać.

Ja go kupilem i nie wiem co z nim byle wiem tyle ze jest to dobry set a za maly gaznik silnik am6 cylinder 70ccm

cylinder 70ccm cytryna dyfuzor turbokit, wał top