Rex Rs 460 bierze olej.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #133447 Reply
    AvuSeN
    Użytkownik
    • 3
    • 12Postów:

Witam,mam problem z moim skuterem 4t marki rex rs 460.Gdy zostal kupiony jego przebieg wynosil 2500 km.Przy okolo 4500 km oblokowalem go i tu zaczely sie moje problemy,a mianowicie zaczal brac duze ilosci oleju,wiec postanowilem wymienic go na nowy Mobil 10 w 40.Niestety oleju nadal ubywało.Po ostatniej przejazdzce(okolo 60km) musialem dolewac az 400 ml oleju.Skuter nie kopci i nie ma zadnych wyciekow,jedynie z wlewu oleju czuc troche spalonym paliwem.W skuterze jest wszystko seryjne ,a jego v max wynosi 85 km/h po prostej.Prosze o pomoc :]

#133453 Reply
    Danio96
    Użytkownik
    • 7
    • 76Postów:

Spróbuj zalać go gęstrzym olejem 15w40

#133768 Reply
    AvuSeN
    Użytkownik
    • 3
    • 12Postów:

Dodam
    jeszcze ze jezeli na dworze jest temp od 0 do 20 stopni to poziom oleju sie nie zmienia a jesli jest cieplej to tak jakby olej wyparowywuje,jest to dla mnie dziwne i nie wiem co mam robic

#133832 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 990Postów:

Strasznie dużo tego oleju idzie w powietrze. Może jednak gdzieś jest jakaś nieszczelność?

#134408 Reply
    AvuSeN
    Użytkownik
    • 3
    • 12Postów:

Nie silnik jest w 100 % szczelny.Mechanik sprawdzał i nie ma zadnych wyciekow,jedyne co mnie zastanawia czy nie nalac innego oleju np 20w40 i sprawdzic bo powiem ze ten skuter nie ma ze mna lekko:] (nie chodzi o palenie gumy itp.)

#134411 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

Czyli wychodzi Ci prawie litr oleju na 100 km. Nie źle 🙂
    Ale jeśli nie spala i nie ma wycieków…
    Żebyś nie wiem jak go katował to tyle oleju nie powinien palić.
    Zalej następnym razem gęstrzego 15×40 ale poprawy nie wróżę.

#134417 Reply
    Padalec
    Uczestnik
    • 1
    • 887Postów:

Gęstszy olej to raczej tak na krótką metę, ja bym odkładał powoli kasę na remont silnika 🙁
    Przebieg który podałeś niby nie wskazuje na to ale ten silnik jest zajechany !

#134472 Reply
    AvuSeN
    Użytkownik
    • 3
    • 12Postów:

Zaryzykuje i kupie gestszy olej i jakis srodek motodoktor, jesli nie zda to egzaminu nie bede go katowac takim olejem.Chce nim pojezdzic aby do 18 😀 a potem jakas inna maszynke.

#134476 Reply
    Caldir
    Użytkownik
    • 3
    • 98Postów:

przecież tak nie idzie jeździć
    jakiego koloru jest świeca
    kopci

#134481 Reply
    AvuSeN
    Użytkownik
    • 3
    • 12Postów:

Świeca zostala wymieniona,poprzednia miala kolor kawy z mlekiem z ta jest tak samo i zadnych oznak kopcenia,moge ustawic na stopkach i full gaz i ani dymka nie pusci.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Rex Rs 460 bierze olej.
Twoje informacje:

Back to top button