Revatto City 4T- problem z napędem i nie tylko

Witam,

Otóż mam problem ze swoim skuterem Revatto City One 4T 2007r.
Moj problem polega na że ...
Po około 1,5 roku eksploatacji skutera prze ze mnie + 3 lat innego nabywcy podpowiedziano mi bym wymienił pasek itp rzeczy przy nim. Wymiana była sugerowana też tym że spadał v-max (z początku było to 45 km/h a później to 35 km/h góra)bez blokad- z tego co sie orientuje to ma tylko przy filtrach ...
I od tego zaczął sie mój problem. Tak to jest jak łebek bierze sie za wymiane, naprawe ;/;/;/... Ale nie to tym mowa.
Kupiłem :
*sprężyne centralną czerwoną( marki nie pamiętam ale coś koło 15 zł)
* rolki 4 gram
A z resztą to powiedzieli mi że jest ok, jeszcze pojeżdże...
To fajnie super ...
Wymieniłem części, założyłem ten sam wariator, przeciw talerz , dokręciłem.
Po przejechaniu parędziesiąt metrów zauważyłem że dużo mojemu skuterkowi nie pomogłem a może nawet zaszkodziłem
Otóż może jedzie szybciej te: 45km/h pod górkę ładnie ciągnie 40km/h-35km/h ale za to stracił sporo na przyśpieszeniu(co wcześniej mogłem spokojnie kręcić bączki) ale też ma większe obroty a prędkości nie widać... a nie o to tu chodziło. chciałem by jeździł szybciej a wyszło jak zawsze :(:(

I mam tu do Was prośbę co mógłbym (najwyżej) zrobić by nie stracić jeszcze bardziej na przyspieszeniu a zyskać jeszcze chociaż te + 20 km/h ?? wg by i mi i jemu jeździło sie lepiej :)'
ps wiem że dużo z Was do końca tego tematu nie przeczyta bo jest tego troche ale jakby ktoś doczytał to bardzo proszę o pomoc :)
Z Góry Dziękuje :)