Rejestracja skutera wygranego

Witam,

wygrałem skuter w konkursie. Nie będę nim jeździł, więc planuje go sprzedać.
Mam parę pytań odnośnie procedur.
Czy muszę pierw ja rejestrować skuter, dopiero później sporządzić umowę KS z przyszłym nabywcą?
CZy może dopiero pierwszy raz przyszły nabywca zarejestruje skuter? Posiadam fakturę VAT, dokument homologacji oraz protokół przekazania nagrody. Zastanawia mnie fakt czy te dokumentt wystarczą aby przyszły nabywca mogł zarejestrować po raz pierwszy skuter?

Wszystkie sugestie mile widzianie :)

Pozdriawiam,

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do wydziału komunikacji w swoim mieście lub pofatygujesz się osobiście. To jest nietuzinkowe zdarzenie. Swojego czasu kolega z forum Roomacajz nabył skuter nagrodę od człowieka, który nie chciał na nim jeździć. Nie wiem czy już był zarejestrowany. Z profilu widzę, że jesteś z Warszawy. Zadzwoń do wydziału komunikacji na Ochotę. Tam siedzą kompetentni ludzie, którzy zawsze udzielali mi wyczerpujących informacji. Miałem wiele już wiele problemów. Numery znajdziesz w necie.

Mi się wydaje, że rejestracja oraz ubezpieczenie OC jest niezbędne do poruszania się po drodze publicznej.
Nie wiem co z kwestią opłaty skarbowej - lepiej zadzwoń do skarbówki i upewnij się, bo możesz zabulić jakąś karę.
Zrób tak jak Ci radzi dychul - zadzwoń do WK.
Wraz z papierami dostałeś jakiś dowód zakupu?

Hindenburg napisał:

Mi się wydaje, że rejestracja oraz ubezpieczenie OC jest niezbędne do poruszania się po drodze publicznej.
Nie wiem co z kwestią opłaty skarbowej - lepiej zadzwoń do skarbówki i upewnij się, bo możesz zabulić jakąś karę.
Zrób tak jak Ci radzi dychul - zadzwoń do WK.
Wraz z papierami dostałeś jakiś dowód zakupu?

Nic nie będzie płacił do czasu zarejestrowania. Jak wczytasz się w post zauważysz, że posiada wszystkie niezbędne papiery do zarejestrowania tego pojazdu.

A zapłaciłeś podatek dochodowy czy organizator się tym zajął?

Podatek od nagrody zapłacił organizator.
Ja tak jak pisałem mam:
-fakturę wypisaną na firmę organizatora konkursu
-homologację
-protokół odbioru nagrody
-książkę gwarancyjną

Zastanawia mnie tylko to, czy z tymi papierami przyszły kupiec nie będzie miał problemu z zarejestrowaniem skutera, bo tak jak pisałem faktura jest nie na mnie a na firmę organizatora, jest niby protokół odbioru nagrody, ale później jak stworzyć umowę KS, że sprzedaję nagrodę?
Trochę to pogmatwane się robi,
Chyba będę musiał przejść się do wydziały komunikacji i podpytać.

zadzwoń-
Podziel się na forum jak wszystko zorganizowałeś. Z całą pewnością w przyszłości ktoś skorzysta z twojego doświadczenia. Może na forum znajdziesz chętnego na to cudo? Napisz co to za model i ile cenisz.

Z tego co wiem to nagrada musi być w posiadaniu zwyciescy przez pół roku, żeby można ją sprzedać bez dodatkowych kosztów. A co do rejestracji to chyba lepiej zarejestrować niż mieć potem jakieś probleny.

http://ulgi.wieszjak.pl/pit/72354,Jak-ustalic-dochod-ze-sprzedazy-samochodu-wygranego-w-konkursie.html

A więc tak, po rozmowie z paroma osobami i z Panią w komunikacji postanowiłem zarejestrować skuter. Teoretycznie mogłoby się i bez tego obyć, ale nie wiem skąd będzie przyszły kupiec, więc nie wiem czy Pani w komunikacyjnym mogłaby być tak wyrozumiała i z normalnym podejściem jak i u mnie. A jakby okazało się inaczej byłoby sporo zachodu i niepotrzebnych nerwów.
Więc skuter zarejestrowany i ubezpieczony.

10% podatku zapłacił organizator.
Co do linku od lucek71, to właśnie u mnie jest tak, że to organizator zapłacił podatek, nie ja, więc jak później liczyć od tego dochód?
Chyba poźniej kupiec płaci 2% podatku od zakupu? Dobrze myślę?

A co do skutera to jest to Romet Retro 7. Widziałem, że w sklepie taki kosztuje 4200zł, ja go będe sprzedawał ZDECYDOWANIE taniej, więc jak ktoś zainteresowany to pisać na PW.

Opłacony podatek masz, zarejestrujesz i sprzedajesz TANIEJ niż wartość na fakturze, to nie płacisz już nic. Jak DROŻEJ to płacisz podatek od różnicy. Pytanie jaką masz wartość na fakturze?

Napewno sprzedam taniej niż na fakturze, więc nie płacę podatku.
Dzięki za odp !