rejestracja skutera - mój dylemat

Witam. Kupiłem nowy skuter, Kupiony jest na moją mamę. Moja mama jest zameldowana w pod kieleckiej miejscowości z której pochodzi. Mieszkamy pod Krakowem. I tutaj rodzi się moje pytanie : czy musze jachać razem z mamą pod Kielce aby zarejesrtować pojazd czy mogę w miejscowosci w ktorej mieszkam??

Jeśli jesteś zameldowany tam gdzie mieszkasz to niech mama zrobi Ciebie współwłaścicielem i zarejestruj na siebie :)

aaa... i dodam ze mama pod Krakowem zameldowana jest tymczasowo, a pod kielcami na stale :)

romet727p10 napisał:

aaa... i dodam ze mama pod Krakowem zameldowana jest tymczasowo, a pod kielcami na stale :)

Ale to chyba jest tak, że nie można być zameldowanym jednocześnie w 2 miejscach - czyli jeśli jest pod Krakowem obecnie zameldowana to musiała się czasowo wymeldować pod Kielcami?
Czy się mylę?

można być zameldowanym w dwóch miejscach na raz o ile jeden jest stały drugi czasowy, jeśli bardzo Ci zależy, to idź z mamą do urzędu z jakimś dokumentem poświadczającym zameldowanie tymczasowe, bo w sumie artykuł 73 PoRD brzmi:

Art. 73. 1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, jeżeli jest wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2—5.

Nie wykluczone, żę pani z urzędu może interpretować miejsce zamieszkania jako miejsce zameldowania. Trzeba by zapytać w urzędzie.