Rejestracja pojazdu z Holandi

Witam ! W środę jade zakupic moja wymarzona YAMAHE TZR , mam takie pytanie do was. Jakie dokumenty powinien przekazac mi gosciu , zebym mogl bezproblemowo zarejstrowac motorower ?
Oraz jakbyscie mogli to opiszcie jak to sie robi.. Placi sie recykling , akcyze itd?

Jeśli dostaniesz od niego fakturę VAT to jesteś zwolniony z opaty celnej i skarbowej. Z fakturą zakupu, oryginalnym holenderskim dowodem rejestracyjnym, tłumaczeniami przez tłumacza przysięgłego, wypisem z ewidencji działalności sprzedającego, z tablicami, albo jeśli moto było przywiezione na lawecie albo w busie, zaświadczenie o transporcie...
udajesz się do Wydziału Komunikacyjnego... Tam dostajesz tymczasowy dowód rejestracyjny na potrzeby dojazdu do stacji diagnostycznej. Dostaniesz tymczasową rejestrację, musisz moto ubezpieczyć. Wtedy jedziesz na badanie techniczne motorkiem... Z wynikiem badania, dostajesz kolejny dowód tymczasowy, robisz aneks do polisy OC, dostajesz nowe stałe tablice... Po dwóch tygodniach odbierasz stały dowód... Twój portfel odchudzi się o ok. 400zł

serdecznie dziekuje ;)