Rejestracja, OC - ile trzeba czekać.

Ile trwa ubezpieczenie skutera ? Po jakim czasie od wykupienia OC będę mógł legalnie jeździć po drogach. Skuter planuje zakupić początkiem października tak więc zależało by mi na szybkim ubezpieczeniu, abym w tym roku coś jeszcze pojeździł. Czytałem, że podobno w Link 4 już po godzinie od zapłacenia skuter jest ubezpieczony.

Ubezpieczenie OC załatwisz dosłownie w kilka chwil,po otrzymaniu druku odrazu możesz jeżdzić.Jeśli chodzi o rejestrację skutera to jest to uzależnione od Urzędu Komunikacji w którym będzisz rejestrować skuter.Ja w Katowicach czekałem aż tydzień aby dostać "miękki" - czasowy dowód rejestracyjny,potem czekałem jeszcze trzy tygodnie aby otrzymać właściwy dowód rejestracyjny.Podobno w Katowicach czeka się najdłużej,jak mieszkasz w innej części Polski to załatwisz to na pewno dużo szybciej.

Ja mam lekko skomplikowaną sprawę ze skuterem, ponieważ mieszkam w Mielcu, a skuter będę kupować w Dębicy (30 km od Mielca). I z tego co czytałem miękki dostaje się od razu to wtedy bym mógł wrócić do domu skuterem. To 30 km bym jakoś bez OC przejechał. A jak to jest dokładnie. Jak dostanę czasowy oraz mam już OC to mogę leganie jeździć puki nie dostanę właściwego dowodu, czy muszę czekać na właściwy a ten czasowy jest tylko po to. Aby np. wrócić do domu skuterem, czy coś w tym stylu.

Pojazd rejestrujesz w urzędzie właściwym co do miejsca zamieszkania. Nie mogą Ci go dowieźć albo przechować? Płacisz za skuter, dają Ci homologacje, dowód zakupu... jedziesz rejestrujesz, dostajesz miękki dowód i tablice, po czym wracasz nim do domu.