Rejestracja nowego “Starego” motocykla z 2011r

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #735248
    Cruiser TG
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

    Witam ,planuję nabyć motocykl, sprzęt jest nowy ale przestał w magazynie kupę lat i jest z 2011r. Nie był rejestrowany. Sprzedawca go kiedyś kupić i wstawił do magazynu i o nim zapomniał. Posiada do niego tylko COC z 2016r czyli Certyfikat Zgodności i oczywiście w razie zakupu umowę kupna. Czy nie będzie problemu z rejestracją takiego sprzętu?
    Pozdrawiam serdecznie

    #735253
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    zasadniczo nie. chyba że homologacyjnie sie spełnia obecnych norm emisji – wtedy go nie zarejestrujesz już.
    Dealerzy ratowali tak stany magazynowe że je rejestrowali przed wejściem ustawy i potem sobie taki sprzet mógł czekać i 2 lata na klienta.
    Ale to już wtedy były sprzety po “pierwszej rejestracji”. A żeby takiej dokonać sprzet musi być zgodny z obecnym stanem prawnym

    #735254
    Cruiser TG
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

    Dzięki za odpowiedź. To akurat elektryk więc chyba nie ma czegoś takiego jak normy spalin w tym przypadku żeby nie spełniały obecnie. Ten COC sam wystarczy + umowa bo nie znam się na dokumentach co powinno być.

    #735255
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ale to coś ma ogniwa elektryczne z 2011 roku? to od razu sie dowiedz ile zapłacisz za nowe.
    I czy te pojazdy mają możliwość rejestracji. Ale nie że sprzedawca zapewni cie że tak tylko czy są takie pojazdy zarejestrowane.
    Bo potem sie okazuje że teoretycznie ten typ ma ale ta wersja to akurat nie i trzeba dokupić za 3500zł liczniki, lampy i inne akesoria żeby spełniał wymogi ustawowe i dopiero wtedy ew. można próbować.
    Dużo takich historii widziałem wiec tu bądź bardzo ostrożny.

    Bo ten COC to może być tylko dokument świadczący o tym że możesz go z naszej sieci bezpiecznie ładować – ale dalej pozostaje to zabawką bez prawa do rejestracji. Wyciąg z homologacji albo inny dokument określający status prawny tego pojazdu by był mile widziany.
    Może napisz co to za cudo.

    #735257
    Cruiser TG
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

    Nie nie akumulator jest sprawny bo akurat jestem w branży. Co do tego COC to jest tam wszystko, cały opisany motocykl z vinem itp także myślę że nie będzie powinno być problemu. A jak mam się upewnić dokładnie? kto mi takich informacji udzeli? Mam znajomego co mi go doprowadzi do ładu i on przerabia spalinówki na elektryki i normalnie rejestruje u mówił że z tym też nie będzie problemu ale nie zna się na tych dokumentach więc wolałem dopytać.

    #735259
    Cruiser TG
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

    A możliwość rejestracji na pewno ma bo widziałem filmy tego samego modelu z tablicami normalnie.

    #735260
    Cruiser TG
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

    Motocykl to Zero S 2011r. na tym COC jest wszystko o nim opisane łącznie z vin.

    #735271
    Cruiser TG
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

    Podjadę dziś na stację diagnostyczną z tą kopią COC to będę wiedział na 100% bo przegląd chyba to jakby autoryzacja dla urzędu.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button