Rejestracja nowego skutera

Witam,
Wczoraj kupiłem nowy skuter
I w związku z tym mam pytanie:
Czy skuter muszę zarejestrować do 30 dni od kupna czy mogę dopiero na wiosnę 2014 roku ?
Z góry dziękuje za pomoc

Możesz go zarejestrować nawet i za 10 lat :) nie ma limitu, kiedy trzeba rejestrować nowy pojazd.

Czyli tylko używane pojazdy trzeba przerejestrować do 30 dni ?

Dokładnie, choć jak używkę przerejestrujesz później jak po 30 dniach to nikt za to głowy nie urwie. ;)

Dokładnie masz 30 dni przy używce, ale nie ma żadnej formy kary za nie dotrzymanie terminu :). Miesiąc temu, po ponad roku od zakupu, swój skuter rejestrowałem i pani z urzędowego okienka nawet nie mrugnęła :).

Nówkę możesz zarejestrować w dowolnym momencie lub wcale tego nie robić.

Ej forma kary za nie dotrzymanie terminu to 100zł przyjdzie list od urzędu skarbowego z Mandatem o kwocie 100zł , rejestracja skutera czy to nowy czy używany to 30dni od kupna skutera do tego trzeba go ubezpieczyć koszt to od 30-100zł zależnosci od zniżek

kto Ci takich głupot nagadał ? Owszem jak się kupuje używke trzeba podatek w ciągu 14 dni zapłacić ale przerejestrować możesz po roku. A nowego nie musisz w ogóle rejestrować

madi napisał:

kto Ci takich głupot nagadał ? Owszem jak się kupuje używke trzeba podatek w ciągu 14 dni zapłacić ale przerejestrować możesz po roku. A nowego nie musisz w ogóle rejestrować

Według prawa, nowy pojazd powinien być zarejestrowany do 30 dni od zakupu. Dwa dni temu rejestrowałem właśnie nowy skuter i taką informację uzyskałem od urzędnika w Wydziale Komunikacji. Też chciałem dopiero rejestrowac w przyszłym roku, ale gra nie warta świeczki.

ciekawe od kiedy tak jest. Jak kupowałem pojazdy to nie było powiedziane kiedy trzeba rejestrować. Cóż, może sie coś zmieniło.

martin1996a napisał:

Ej forma kary za nie dotrzymanie terminu to 100zł przyjdzie list od urzędu skarbowego z Mandatem o kwocie 100zł , rejestracja skutera czy to nowy czy używany to 30dni od kupna skutera do tego trzeba go ubezpieczyć koszt to od 30-100zł zależnosci od zniżek

Bzdura! Urzędy nie mają żadnych środków, żeby Cię za to ukarać. Co innego policjant podczas kontroli, ale urząd skarbowy ma w 4 literach czy Ty przerejestrujesz czy nie, oni czekają na kasę z PCC-3. Z resztą tutaj też zwlekałem z zapłatą 11 miesięcy (zapomniałem o tym kompletnie), napisałem "czynny żal" i nie dostałem żadnego mandatu, jedyna "kara" to 10 zł odsetek.

Oberschlesie... napisał:

madi napisał:
kto Ci takich głupot nagadał ? Owszem jak się kupuje używke trzeba podatek w ciągu 14 dni zapłacić ale przerejestrować możesz po roku. A nowego nie musisz w ogóle rejestrować

Według prawa, nowy pojazd powinien być zarejestrowany do 30 dni od zakupu. Dwa dni temu rejestrowałem właśnie nowy skuter i taką informację uzyskałem od urzędnika w Wydziale Komunikacji. Też chciałem dopiero rejestrowac w przyszłym roku, ale gra nie warta świeczki.

Pierwsze słyszę, żeby ktokolwiek zmuszał do rejestracji nowego pojazdu w jakimkolwiek terminie ;]. Trzeba było zapytać o podstawę prawną, pewnie coś pokręciłeś, takie zasady są przy używkach nie nówkach.

mi też to się wydaje podejrzane