rejestracja motoroweru nie rejestrowanego od 1991 roku

Witam, szukam sposobu, porady jak zarejestrować "zabytek" który przestał całe swoje zycie.
Ale od początku,
posiadam motorower, zakupiony w 1991 roku w sklepie ROMET w bydgoszczy,
od tego czasu stał i zrobił tylko 66 km
jest imienny rachunek na niego, ale nic więcej.
Ostatnio chcialem zarejestrować pojazd ale w wydziale komunikacji chcieli homologację.
Próbowałem się skontaktować z rometem, i udało się,
dowiedziałem sięże takiego "papieru" w tamtych latach nie wystawiali.
Co zrobić w tym temacje by zarejestrować pojazd- czlowiek chce zrobić to zgodnie z prawem to nie może - zawsze jakieś przeszkody!!!!
Dodam że jest w intealnym stanie i szkodaby gdyby miałe przestać kolejne 25 lat.
Prosze o pomoc w tym temacie, zaznaczam, że samego przeglądu w stacji diagnostycznej nie honorują

lektura i zapytaj u nich wiem ze nawet bez dokumentów rejestrują przez zasiedzenie,zapytaj się dowiesz
http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=130:rejestracja-zabytkowego-kryteria&catid=49:porady-prawne&Itemid=600

no chyba będzie trzeba tak zrobić. Wydaje mi się że jest to jedyne wyjście aby ten motorower zarejestrować.

tylko znowu koszta się podwajają, albo nawet i więcej.
myslałem, że ze względu na to że pojazd bedzie uznany za zabytek to koszta ponosi nasze genialne państwo.

Dlaczego państwo ma ponosić koszta twojej zabawki ?

z tego słyszałem, może i źle słyszałem ale w każdej chwili moga przyjechać po niego by go wykorzystać na w filmie itp.
także na tym korzystają. i wiele innych,
chodzi mi o to że chcac go zarejestrować jako zabytek dochodzą dodatkowe koszta.

tak dochodzą ale i korzyści
http://www.oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=135:rejestracja
a do filmu możesz komuś wypożyczyć lecz takiego przymusu nie ma to nie komuna osobiście to robiłem [shl175] lecz pod moim nadzorem i za 20zl godz a za wszelkie uszkodzenia płacili oraz paliwo,olej.tylko wojsko i policja ma prawo bez twojej zgody zająć pojazd no i komornik od ciągników:)

nikt nie może go wykorzystać bez twojej zgody. zając może policja i wojsko ale tylko w określonych okolicznościach.
Reszta korzyści należy do ciebie - tanie oc, brak potrzeby okresowych przeglądów, nie obowiązuje cie część ograniczeń.. itd
Poza tym posiadanie zabytków to faneberia własciciela a nie korzyść dla Państwa wiec ty ponosisz koszty utrzymania/posiadania. Co innego jakbyś miał Wawel :) (albo Świątynie Opieszałości). To by ci do niego dokładali.

PACI... nie chcę Cię martwić, ale coś się obawiam, że ze stawką 20/h to dałeś im super promocję...

jazdy było 2h a zapłacili za caly dzień 200zl pelen bak a zrobione 30km

Potrafią zapłacić aktorowi ponad 1000,- za dzień za to, że na zdjęcia przyniesie jako rekwizyt swojego laptopa...

Mam 2!... :)))

Ja tylko ostrzegam, jak potrafią zapłacić. Dostałeś na to umowę?
*
OK, cofam to niefortunnie zadane pytanie ;-)

Arasz mi nie zależało od chłopka ją kupiłem za 100zł to i tak przepłacili:)a teraz się chłopki wycwanili bo mają interneta i już tak tanio nie sprzedają.

Fakt, stało tego po stodołach, a nawet po lasach leżało :-)