Rejestracja motocykla

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Rejestracja motocykla

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Litwos7 3 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Litwos7
    Użytkownik

Witam. Sprawa miewa sie w sposób następujący chcę zakupić motocykl 125cc od sprzedawcy, wcześniej on zakupił motocykl z zagranicy przetłumaczył dokumenty oraz wykonał przegląd motocykla jednakże nie przerejestrował go. I tu nasuwa się moje pytanie czy można taki motocykl zarejestrować ? Jeśli tak to jakie są wymagane dokumenty? Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

potrzebujesz tych dokumentów z którymi przejechał przez granice – czyli jakiś jego dowód rejestracyjny (w oryginale), kwity z cła..itd.
    do tego potrzebujesz dokumentu poświadczającego to że masz do niego prawo – czyli umowa ze sprzedającym lub faktura zakupu.
    Wszystko co obcojęzyczne masz przetłumaczyć, przegląd już masz w PL robiony i smigasz do wydziału komunikacji.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Mariusz
    Mariusz
    Użytkownik

Teraz wszyscy handlarze tak robią- kupują,tłumaczą dokumenty (lub nie ), robią badanie techniczne (lub nie) i czekają na klienta. Jak kupowałem swoją yamahę w listopadzie musiałem sie prosić o zrobienie tłumaczeń i przeglądu. Kolega Wombat dobrze cię poinformował co będzie ci potrzebne do rejestracji skutera czy motocykla.
    – oryginalny francuski dowód rejestracyjny i tłumaczenie na polski,
    – przegląd techniczny polski- dostaniesz go na rok ,a każde następne badania już co dwa lata,
    – umowę kupna sprzedaży ze sprzedającym lub faktura vat- chyba nie muszę ci wspominać aby nie kupować motocykla od niemca, włocha , francuza z pominięciem polskiego sprzedawcy, bo to zwykły przekręt,
    – oraz tablica rejestracyjna którą musisz zdać podczas rejestracji w wydziale komunikacji.
    Pamiętaj ,że w wydziale wszystko dokładnie sprawdzają- więc jeżeli coś się nie będzie zgadzało( np. jedna literka czy cyferka w vin ) będziesz się bujał do sprzedawcy aby to skorygował itp.
    Jeżeli motocykl sprowadzony z unii europejskiej nie będziesz raczej musiał płacić 2% podatku vat- jeżeli spoza unii do opłaty cło. Rejestracja kosztuje coś koło 200 zł a za oc ja płaciłem 120 zł przy zniżkach 60%. Ostatnia uwaga – w dniu przerejestrowania motocykla, musisz w ten sam dzień zapłacić oc.
    Jeżeli tego nie zrobisz ubezpieczalnia zacznie naliczać odsetki od czasu rejestracji aż do czasu ubezpieczania- mi powiedziano że wcale takie małe kwoty to to nie są.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Mariusz Mariusz.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Mariusz Mariusz.

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.

Litwos7
    Użytkownik

Witam ponownie wyszło na to ,że sprawa wygląda trochę inaczej aktualny właściiciel motocykla odkupił go od handlarza jednak go nie rejestrował posiada on fv,tłumaczenia,dokumenty i dalej to samo pytanie czy można to rejestrować bez większych przeszkód ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak. ale masz mieć wszystkie umowy po drodze – ciągłość umów.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Litwos7
    Użytkownik

Git dzięki za odpowiedź 😀

Litwos7
    Użytkownik

Witam jeszcze jedno krótkie pytanie co do ciagłości umów bo wyczytałem w kopalni wiedzy jaką jest internet ,że handlarz oprócz faktury vat również powinien dostarczyć nam umowę z tym sprzedającym z zagranicy, Czy to prawda ? Bo tu wychodzi że przy kupnie powinienem dostać 3 umowy austriak->handlarz handlarz->(faktura)sprzedający oraz sprzedający->moja osoba.
    czy wystarczy jedynie faktura od handlarza i umowa pomiędzy obecnym właścicielem a moją osobą ? I jeśli ktos wie to proszę o wykaz dokumentów potrzebnych do rejestracji. Dziena 😀

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące temu przez  Litwos7.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 miesiące temu przez  Litwos7.
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie