rejestracja i koszty

• Temat jest pusty.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Hodanka
    Użytkownik
    • 19

Cześć!
    Mam trzy pytania odnośnie rejestracji skutera:
    1.Czy jeżeli mam czternaście lat to mogę zarejestrować skuter na siebie?
    2.Czy jest określona ilość dni na zarejestrowanie skutera od daty kupna?
    3.Jaki jest koszt rejestracji skutera 50cm3 (tablica,dokumenty,)?

barteklodz
    Użytkownik
    • 0

1. zrób głównym właścicielem ojca/matkę z PJ, będą zniżki na OC i Tobie też zaczną naliczać , w wieku 18lat wejdziesz z max zniżkami
    2. 14dni na skarbówkę i teoretycznie 30dni na przerejestrowanie
    3. poniżej 200zł, kwestia czy zarejestrują na stałych czy na tymczasowych

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Witaj, Wszystkie odpowiedzi, które zadałeś sam przerabiałem, i będę jeszcze raz przerabiał rejestrując na wiosne mój skuter, a więc na pewno mam racje 😉

1. Tak możesz, twoja mama, i twój tata muszą napisać na papierze „Wyrażam zgodę na rejestrację motoroweru mojemu synowi Janowi Kowalskiemu o nr. VIN [VIN_POJAZDU]. podpisać się muszą, oraz nr. dowodu osobistego podać. Należy zrobić 2 podania, każde od jednego z twoich rodziców. Potem udajesz się z jednym z rodziców do urzędu, i dokonują rejestracji na stałych numerach, ale na tymczasowy dowód rejestracyjny, na którym będą twoje dane. Po otrzymaniu tymczasowego dowodu rej. ubezpieczasz pojazd na OC. OC, jak i dowód rej. jest na ciebie, jednak podpisać odbiór dowodu tymczasowego, jak i po miesiącu stałego będzie musiał twój 1 rodzic. OC podpisujesz sam. OC najlepiej wykupić w PZU, koszt będzie wynosił równo 117 zł.

2. Nie ma określonej liczby dni. Po zakupie otrzymujesz fakturę vat, która musi być na wystawione na twoje dane to ważne, aby mieć skuter zarejestrowany tylko na ciebie. Możesz nawet po 15 latach się zgłosić z tą fakturą vat, i zarejestrować pojazd. Pamiętaj jednak, że bez rejestracji oficjalnie pojazd stoi w garażu z przebiegiem 0 km.

3. Łączny koszt to dokładne kwota 111,50 zł, która jest podzielona na następujące rzeczy:

* dowód rejestracyjny – 54,00 zł + 0,50 zł opłata ewidencyjna
    * pozwolenie czasowe – 13,50 zł + 0,50 zł opłata ewidencyjna
    * tablica rejestracyjna – 30,00 zł
    * znak legalizacyjny – 12,50 zł + 0,50zł opłata ewidencyjna

barteklodz
    Użytkownik
    • 0

izdebski12 napisał:

2. Nie ma określonej liczby dni. Po zakupie otrzymujesz fakturę vat, która musi być na wystawione na twoje dane to ważne, aby mieć skuter zarejestrowany tylko na ciebie. Możesz nawet po 15 latach się zgłosić z tą fakturą vat, i zarejestrować pojazd. Pamiętaj jednak, że bez rejestracji oficjalnie pojazd stoi w garażu z przebiegiem 0 km.

ale to tylko w przypadku nowego lub z komisu

matizek324
    Użytkownik
    • 12

Witam mam pytanie.Ile moze kosztowac przetlumaczenie papierow ?

Hodanka
    Użytkownik
    • 19

Witaj!
    Sprawdziłem ,że koszty wynoszą od 30zł-60zł (zależy od tłumaczonego języku i ilości)
    Pozdrawiam!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Temat ‘rejestracja i koszty’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.
Back to top button