Rejestracja CBR 125 na 50 ccm.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #120220 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

Witam.
    Z góry proszę żeby mnie nie krytykować 😀
    Myślę nad taką opcja z racji że teraz idę do technikum a do szkoły mam ponad 20km, a nie ma specjalnie autobusów abym mógł dojeżdżać.
    Myślę nad 125 z racji że chcę jeździć we 2 osoby (składka na paliwo) a 50ccm albo nie jest przystosowane do 2 osób albo zamulało by 😀
    Z tego co wiem ten motocykl jest ekonomiczny.
    Mam 16 lat a prawa jazdy A1 nie ma raczej sensu robić będę robił dopiero A2.
    A więc do rzeczy.
    Wiem że nie jest to legalne aczkolwiek możliwe, więc jak wygląda taki „zabieg”
    Co mi grozi w wypadku gdy pojemność wyjdzie na jaw w najmniej odpowiednim momencie ? 😀
    Co mi grozi gdybym jechał zarejestrowanym na 125ccm nie posiadając uprawnień na tą pojemność ?
    Z góry dzięki za pomoc 🙂

#120226 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Przekładkę silnika się robi zazwyczaj. Konsekwencje podczas kontroli to mandat i po zarejestrowaną 125 ktoś będzie mógł podjechać, a motorower o większej pojemności zostanie zapewne zlawetowany 😛

Poza tym przy wypadku nie chroni Cię OC i bulisz ze swojej kieszeni.
    Jedyna różnica jest taka, że przy rutynowej kontroli nie musi wyjść, że masz większy silnik w motorowerze, a to że nie masz uprawnień na 125 ccm to wyjdzie zawsze.

#120228 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

A czy jest możliwe jeśli jest w dowodzie wbite 125ccm alby przebić 50ccm ?
    np. z jakimś świstkiem że „niby” silnik 50ccm był wkładany, jest coś takiego ?
    Mandat w wypadku fałszywej pojemności ile wynosi ?

#120231 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

Ewentualnie co moglibyście polecić z 50ccm co dawało by rade ciągnąć 2 osoby przynajmniej przez 2-3 lata 😀

#120232 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Zmiana rodzaju pojazdu nie jest taka prosta. Mandat za barak uprawnień na Moto 500 zł lub 300 zł jak masz kat. B.

#120234 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

Więc chyba prościej 125 jeździć i mandat albo jakieś 50ccm.
    może wie ktoś jakieś nie drogie 50ccm, takie w miare solidne aby było 😛

#120235 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

co to znaczy niedrogie w Twoim wypadku? Biegówka czy automat?

#120238 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

Najlepiej biegówka 😛 nie drogi to myślę do 2000-2500 tyś tylko nie chce skutera.

#120244 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

simsona se kup i da rade

#120245 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

własnie myślałem nad simsonem 😀 i chyba na simka się zdecyduje 😛
    dzięki koledzy za pomoc i pozdrawiam.

#120268 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Może nowy Router WS50 ? Jest tani , popularny na forum, raczej mało awaryjny i ekonomiczny. Posiadacze bardzo go sobie chwalą. Na pewno będzie lepszy , szybszy i tańszy w eksploatacji od Simsona.

#120270 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

pewnie za ta kase kupisz w super stanie a nie power china machina

#120272 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

ta china będzie dużo bardziej niezawodna niż Simson, który to jest pojazdem dla koneserów nie do codziennego męczenia przez amatora.

#120274 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

matol1798 napisał:

Może nowy Router WS50 ? Jest tani , popularny na forum, raczej mało awaryjny i ekonomiczny. Posiadacze bardzo go sobie chwalą. Na pewno będzie lepszy , szybszy i tańszy w eksploatacji od Simsona.

Aż tak bardzo to nie chwalą, ale jak za tą cenę to jest ok.

#120284 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

co do amatora to bym się spierał 🙂 ładnych parę lat jeżdżę wsk-ami itp.
    Kolega ma routera, popytam go trochę, ale myślę że wybiorę simka z racji że wole „klasyczne” motorki 😛

#120286 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

chodzi o to czy sam sobie to naprawisz jak Ci padnie w środku trasy, chyba, że lubisz pchać klasyczne „motorki”. W sumie każdy taki temat jest bez sensu, przecież to Ty będziesz tym jeździł. Ja tylko powtarzam znajomego, który lubi takie sprzęty ale lubi też grzebać, więc ma dwie przyjemności w jednym. Do jazdy na co dzień ma jednak co innego ;]

#120287 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

Lubię grzebać 🙂 dam rade sam naprawić 😛 z wsk dawało rade to i tu da 😛
    Jeszcze raz dzięki 😛

#120313 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Z CBR i podobnymi jest ten problem że nie występują wersje 50 cm3. Więc średnio zorientowany policjant powinien się zorientować.

Poszukaj może Piaggio NRG Power, fajny, nowoczesny skuterek, z dwoma osobami może popędzić nawet 80 km/h (odblokowany gaźnik), występuje chłodzony powietrzem, wodą oraz z wtryskiem paliwa (podobno bardziej niezawodny od wtrysku Peugeota) PureJet.

Niestety będziesz musiał kombinować z przepisami i silnikami lub zgodzić się na spalanie mocnego silnika 2T.

Warto żebyś na koniec napisał co zrobiłeś 😉

#120315 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

lucek co ty pitolisz kupi simka zna sie chlopak zrobi sobie silniczek sam i ma maszynke na pare lat a nie jakies tam pekajace ramy itd hehe simki maja po 25lat i jezdza i to jak jeszcze a czy taka china wytrwa choc 10lat???? wwtpie w to predzej silnik sie roztopi a rama sie wygnie w chinskie s hehe

#120516 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

dokładnie 😛 za chińskim nie przepadam 😛
    a simki, wsk-i, mz-ki itp. jak kolega wyżej napisał mają po 25-35 lat a nadal śmigają 😛

#120525 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Ja ostatnio pod Realem na Puławskiej widziałem CBR zarejestrowaną na 50. I jeszcze wielki napis CBR 125 po obu stronach:-)

#120527 Reply
    DamianRysiekSr
    Użytkownik
    • 10

Z kolegą jechaliśmy w trasę 19 kilometrów w jedną, 19 kilometrów w drugą stronę, razem ważyliśmy może ze 120 kg i jakoś silnik sobire ładnie dał radę 🙂 a jechaliśmy 50-tką, ze średnią prędkością 80 km/h, bez postojów i podobnych ceregieli.
    Zresztą planuję sprzedaż w najbliższym czasie mojego skuterka

#120531 Reply
    fryko112
    Użytkownik
    • 1

Kupował będę w wakacje to się jeszcze porozglądam za motocyklami 125ccm zarejestrowanymi już na 50 bo w razie co „ja kupowałem 50 nie miałem pojęcia ze to większe” 😀

#120564 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

pEuGeOcIK napisał:

lucek co ty pitolisz kupi simka zna sie chlopak zrobi sobie silniczek sam i ma maszynke na pare lat a nie jakies tam pekajace ramy itd hehe simki maja po 25lat i jezdza i to jak jeszcze a czy taka china wytrwa choc 10lat???? wwtpie w to predzej silnik sie roztopi a rama sie wygnie w chinskie s hehe

W skrócie napisze tak – w dupie byłeś, gówno widziałeś.

#120599 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Ja bym brał WS-a . Części tanie , łatwo dostępne i spalanie niskie 🙂

#120629 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

lucek71 napisał:

pEuGeOcIK napisał:

oczywiście twoją morda pajacuuuuuuuuuuu

#120634 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

pEuGeOcIK napisał:

lucek71 napisał:

pEuGeOcIK napisał:

Takie teksty to do matki możesz pisać chłopcze 🙂

#120638 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

lucek71 napisał:

pEuGeOcIK napisał:

lucek71 napisał:

pEuGeOcIK napisał:

Takie teksty to do matki możesz pisać chłopcze 🙂

Twojej chyba chłopcze 🙂

#120643 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

pEuGeOcIK- Nic do ciebie nie mam , ale radziłbym ci zachować kulturę osobistą. Lucek jest od ciebie parę dobrych lat starszy , a ty go wyzywasz jak gówniarza w piaskownicy lub na trzepaku. Szacunku dla starszych. Pozdrawiam 🙂

#120644 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

spoko spoko ja nie zaczalem

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Rejestracja CBR 125 na 50 ccm.
Twoje informacje:

Back to top button