Rejestracja a ubezpieczenie OC

A więc właśnie wróciłem z urzędu, gdzie złożyłem papiery, i zapłaciłem za nową rejestracje na mojego torosa nr. 2, musiałem być z ojcem, bo był rejestrowany na mnie, a ja mam 16 lat. Pani w WK powiedziała, że rejestracja będzie za 2 godziny, a ojciec miał do roboty na 10:00 więc powiedział, że dzisiaj nie da rady odebrać blachy, oraz dowody rejestracyjnego miękkiego, i dowiedzieliśmy się, że jeżeli dzisiaj nie odbierzemy to dopiero w poniedziałek można odebrać.
Tylko teraz jest pytanie w sprawie OC...
A mianowicie aby takowe wykupić to trzeba mieć dowód rejestracyjny miękki. No i teraz czy jeżeli dzisiaj już pojazd będzie w bazie jako zarejestrowany, a OC wykupie dopiero w poniedziałek po 17 z powodu, że wtedy dopiero odbiore tymczasowy dowód rejestracyjny, to czy jakieś UFG lub jakaś inna instancja prawna nie przyczepi się z powodu, że jest pojazd zarejestrowany, który nie ma OC?

Nikt sie nie przyczepi.

Jak dostaniesz dowód miękki, to na spokojnie opłać polisę OC. Do odbioru dowodu twardego niezbędna jest już opłacona polisa.
Skuter jest nowy czy odkupiony używany?

Nowy prosto z salonu.
Jak swój pierwszy rejestrowałem to gdy odbierałem stały dowód rejestracyjny to nikt nie chciał żadnego kwitu za OC. A wtedy poczekałem 2 godziny i w tym samym dniu odebrałem tymczasowy dowód oraz oc wykupiłem

Ja za każdym razem, jak odbierałem stały dowód rejestracyjny musiałem mieć polisę OC.

A więc rozmyślam teraz zakup AC, oraz NNW na ten skuterek. Dzwoniłem do PZU i przedstawiła mi pani, że Pakiet OC + AC + NNW na 5 tys. zł. Kosztuje 240 zł na mój skuter. Pani powiedziała, że musi być zabezpieczenie przeciw kradzieżowe. Mówiłem, że mam blokadę kierownicy fabryczną ona coś tam sprawdzała, i powiedziała, że muszę mieć jeszcze jakąś blokadę np. obejme lub jakiś alarm zamontowany przez ASO.

No to teraz do was pytanko: Jaką polecacie obejme na koło, taką tanią i aby rzeczoznawca, który przyjdzie na oglądanie skutera aby ją po prostu zatwierdził jako zabezpieczenie?

Polisa AC z udziałem własnym czy bez? Mi w PZU kazali zamontować w autoryzowanym serwisie alarm z homologacją, o żadnej obejmie nie było mowy - bo taką obejmę sam kupisz i ja sobie założysz.

bez udziału własnego. Kobieta gadała, że musi bez zabezpieczenie dodatkowe, a nie, że musi być koniecznie jakiś alarm.

A więc panowie. Byłem dzsiaj w okienku ubezpieczalni i wykupiłem OC + AC + NNW na 5 tys. z PZU. Koszt na mnie wyniósł 249 zł. Sprawe załatwiłem na miejscu, co ważne udało się wykupić AC tylko na blokadę kierownicy. Jedynie musze jutro porobić 3 zdjęcia i przesłać je na e-maila do odpowiedniej osoby pracującej w tym okienku.
Jutro jeszcze przejadę się rano gdyż wypełniając dane Pan wpisał rok produkcji 2013 a nie 2012, oraz TOROS 50, a nie TOROS G2. Po za tym wszystko okej. Wreszcie mam zabezpieczony skuter na wszystko :D

Dziwne... Oprócz blokady kierownicy masz jakieś inne zabezpieczenia? Bo na samą blokadę, to raczej trudno ubezpieczyć moto...

No nie mam.
Z dokumentu PZU:
"Wymagane zabezpieczenie przeciwkradzieżowe: [-]autoalarm [-]immobiliser [x]blokada [-]system alarmowania i lokalizacji [-]system specjalny [-] inny: [-------]"

240zł AC+OC+NNW na ciebie :O Ja płaciłem 200zł samo OC + NNW na mnie, 5% zniżek za coś tam :D Dziwne, może dokupię AC.
jeśli mogę spytać dowiadywałeś się lub wiesz ile za samo AC płacisz? :)

Jest promocyjny pakiecik, że OC + AC na 1600 zł (wartość skutera) + NNW (5 tys. złotych) kosztuje 249 zł.
W tabeli wyliczeniowej mam: OC: 54 zł + AC 162 zł + NNW 30 zł

Ojoj, to ja mam OC na prawie 100zł i NW też prawie 100zł :D Nie pamiętam dokładnie, no nic dzięki za "pomoc" :D

Co najlepsze: Nie mam ani zniżek bezwypadkowych, ani zwyżek wypadkowych, jedynie mam zwyżke za wiek poniżej 26 lat

http://ho.novem.pl/SHdQ sprawdźcie czy tu nie wyjdzie taniej... szukałem czegos taniego dla swojej Renaty 1,2 1994 i nigdzie nic ciekawszego nie znalazlem...

Zadam może i śmieszne pytanie: ojciec zapłacił dziś ubezpieczenie F16, i dostał pokwitowanie wpłaty[duże] i pokwitowanie/dowód małe. I rozumiem, że wystarczy jeździć z tym małym?;)

Ps. nie śmiejcie sie, bo naprawdz nie wiem, bo to jest spięte do siebie 3 zszywkami nw dla czego;)

Wystarczy mały kwitek jeśli jest podpisany i podstęplowany :). Pierwsze OC odziedziczone po poprzednim właścicielu mojej Vitalki koniecznie chciałem na siebie przenieść i dostałem tylko potwierdzenie ubezpieczenia w formacie A4 i z nim musiałem się bujać :)

Tylko właśnie na tym małym nie ma pieczątki:) Właściciele są, pojazd jest, od kiedy do kiedy, za ile, a pieczątki ani podpisu odbierającej nie ma:) To nw, chyba lepiej jeździć ze wszystkim?

Do lutego mam ważne ubezpieczonko za 249 zł - OC + AC + NNW. Rok minął, a więc otrzymuje 10% zniżek tak? Czyli w tym roku będę płacić ok 225 zł? Jeżeli w dotychczasowej umowie nie był zaznaczony alarm, a alarm został zamontowany po jakimś czasie to czy w nowej umowie będzie można wnieść owe nowe zabezpieczenie, czy będzie to tylko przedłużenie starej umowy? W PZU najtaniej, czy znacie jeszcze jakichś innych ubezpieczycieli - TAŃSZYCH?