regulacja zaworów 4t

Witam!
Chciałbym się zapytać kiedy nalewy wyregulować zawory ?
Obecnie mam przejechane 6 tys. km skuter jeździ dobrze i wszystko jest ok. Czy powinienem zabrać się za regulacje?

wg mnie nie trzeba jeszcze regulować, jeśli ich nie słychać np podczas postoju,dla rozregulowanych zaworów charakterystyczne jest klekotanie w silniku takie jak we fordzie fiesta lub polonezie :D

Lukario napisał:

wg mnie nie trzeba jeszcze regulować, jeśli ich nie słychać np podczas postoju,dla rozregulowanych zaworów charakterystyczne jest klekotanie w silniku takie jak we fordzie fiesta lub polonezie :D

jak klepie wtedy może już być za późno na regulację.
co każdy wypadający przegląd sprawdzić luzy, to wszystko

niby czemu za późno? u mnie klekoczą od co najmniej kilku tyś kilometrów i żadnych skutków nie odczułem. akurat w silnikach 139QMA głowica jest tak skonstruowana, że nawet zawory nie mogą dotknąć tłoka(sprawdzałem)a zbyt duży luz też nic nie uszkodzi, co najwyżej słuch kierowcy :D

dlaczego za późno ?
np zaklepany trzonek zaworu i w efekcie brak możliwości skorygowania luzu (skończy się regulacja)
a jak za mały luz (tego nie słychać) to znowu wypalenie gniazda wydechowego lub podparcie zaworu nagarem (samodocieranie przestaje działać)

dobrze wiedzieć ;) a tak swoją drogą to mogliby zacząć w skuterach montować hydrauliczne popychacze zaworów byłoby mniej problemów- ale pewnie jeszcze trzeba będzie poczekać ładne parę lat na to, bo chińczycy wolno się uczą i takie proste czterosuwowe silniki jak są w chińskich skuterach to były już dziesiątki lat temu produkowane.

RouterwS50AS

gażnik 90ccm nowy śilnik 70ccm instalacja porobiona światła z pszodu są kierunki lewe prawe tył i pszud są tylko tylnej pozycji nie mam a i jak na gażniku dam mu obroty tak do czterech tysi to pali nawet na zimno a jak ustawię na pułtora tysia i silnik się nagżeje to ładnie chodzi a jak postoi dwa tży dni to znowu nie odpala byłem u kumpla puł godziny postał i nie chciał zapalić 20 min go kopałem i wkońcu zapalił

Nie ma czegoś takiego jak gaznik 90ccm[jaki ma dolot od strony króćca 12mm,16,26mm] silnik to 50 z cylindrem 72 oryginalnych 70 nie ma [byly w hondzie 60lat temu].Traz;podnieś o ząbek iglicę,PISZEMY przód,przodu,półtora,nagrzeje,trzy,pó,w końcu[osobno],silnik bez ś [psikuta],a reszte sprawdź jak ci napisalem w twoim poprzednim tu poście i temacie,i przyłóż się trochę do pisania bo oczy mi krwawią.