Regulacja napędu i gaznika-speedfight 2 70cc

Witam, a wiec zaczne moze od omowienia mojego zestawu, a wiec tak:
cylinder polini 70cc sport
wydech tecnigas triops
gaznik dellorto 17,5 dysza 85
wariator malossi multivar
sprzęgło seria ze sprezynkami zielonymi od polini (+35) oraz sprezynie fioletowej od malossi (+82)
filtr stożek kryty (tylko taki moge miec bo seryjny ani inne airboxy nie mieszczą sie przez krociec)

przechodząc do sedna mam problem, poniewaz nie moge dobrze dopasowac napędu. Na początku gdy byl sam cylek, wydech i gaznik oraz filtr skuter jechal maksymalnie 80km/h teraz po dodaniu wariatora i sprezynek oraz sprezyny centralnej i dyszy 85 skuter jedzie ok 87/88 km/h. Wiem ze ten skuter na tym zestawie ma wiekszy potencjał i moge spokojnie osiągnąć na nim 100km/h lecz juz rece mi opadają bo nie wiem co tu moze byc nie tak. dodam rowniez, ze skuter na rolkach zalozmy 5g lub 5.5 rusza dopiero z mega wysokich obrotow. Dopiero wsadzenie rolek seryjnych od multivara 8.5 g dalo cos i jako tako ze srednich obrotow rusza. Kolega z ktorym to skladam poradzil mi, zebym zmienil fioletową centralke na białą od malossi ktorą dostalem razem z multivarem i wtedy ponoc na rolkach 5,5-6g bedzie ruszal z normalnych obrotow.
Może zle wyregulowany gaznik ? moze w napedzie cos nie tak dopasowalem? prosze o jakies rady…
Pragne dodac, ze chcialbym zwiekszyc jeszcze predkosc maksymalna bo wiem ze na tym zestawie spokojnie pojdzie te 100km/h oraz zeby ruszał z wmiare normalnych obrotow czyli ,srednich" jak przystało na 70cc i ogolnie na 2t.
Jakies rady apropo napedu/regulacji gaznika ? bede wdzieczny za każdą dobrą rade i pomoc z waszej strony bo nie mam juz do tego sily a pieniadze tylko lecą…

nie pojedziesz na tym zestawie 100km/h - nawet nie wiem skąd ten pomysł.
Do takiego cylindra gaźnik 19mm jest lepszy niż 17,5. tzn biedy nie ma ale szału tez nie.
Na ruszanie z megawysokich obrotów to wpływ mają sprezynki sprzęgła a nie rolki.

Czyli musze dellorto 17,5 wymienic na dellorto 19 oraz sprężynki z zielonych na
Twardsze Żółte i dopiero zacznie to jezdzic ?

jeżeli wymienisz sprezynki na twardsze to zacznie startować z jeszcze wyższych obrotów.
podstawą regulowania napędy jest zrozumienie jak działa.

To mi wytlumacz :smiley:

to użyj wyszukiwarki - bedzie szybciej