Regulacja mieszanki

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Regulacja mieszanki

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lukario Lukario 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Czy jeżeli kręcę śrubką od regulacji mieszanki w prawo – zgodnie z ruchami zegara to zwiększam czy zmniejszam paliwo do mieszanki?

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

Zwiększasz 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

Czy jeżeli kręcę śrubką od regulacji mieszanki w prawo – zgodnie z ruchami zegara to zwiększam czy zmniejszam paliwo do mieszanki?

Kręcąc w prawo zmniejszasz dopływ powietrza,a co za tym idzie mieszanka jest wtedy tak zwana /”bogatsza”/
    Tak na marginesie śrubką regulujesz powietrze,kręcąc w prawo zmniejszasz ilość powietrza,kręcąc w lewo zwiększasz.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bo słuchajcie nowy toros f16 mulił, i na zimnym silniku nie chciał palić, jak się już go odpaliło, zgasiło i od razu zaczęło odpalać, to za pierwszym strzałem odpalał. Sprawdziłem świece – była cała czarna, tylko końcówka tej blaszki co iskrę daję była troszkę brązowa. Podkręciłem tą śrubkę w prawo (z pół pełnego obrotu) i już normalnie odpala stanu świecy nie sprawdzałem. Czy przez ten zabieg zwiększy mi się dramatycznie spalanie?

Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

nie powinno. z odpalaniem bedziesz mial łatwiej a stan świecy świadczył ze miałeś zbyt ubogą mieszanke. ile do tej pory ci palil?

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Dziadek100
    Użytkownik

Jak świeca była czarna to oznacza że mieszanka była zbyt bogata.Powodem czarnej świecy może być też zła kondycja silnika.Regulacja gażnika polega na tym aby powietrza było jak najwięcej a paliwa jak najmniej a silnik reagował na dodanie gazu jak najszybciej bez zbędnego opóżnienia.Nie jest to trudne ale trzeba poświęcić tej czynności trochę czasu.Skoro skuter na zimnym silniku nie chciał palić to może powodem jest żle działające ssanie ?.Wracając do twojego pytanie odnośnie spalania – spalanie być może odrobinę wzrośnie.

Dziadek100
    Użytkownik

KrzysiekP napisał:

nie powinno. z odpalaniem bedziesz mial łatwiej a stan świecy świadczył ze miałeś zbyt ubogą mieszanke. ile do tej pory ci palil?

Chyba raczej zbyt bogatą mieszankę.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Skuter ma już 50km przebiegu. Nie wiem ile palił przed tą modyfikacją. Ssanie dobrze działa, bo jak się już udało go odpalić to widać, że trzyma na ssaniu a po 15 sekundach schodzi z ssania.
    Czyli polecacie trochę odkręcić tą śrubkę w lewo?

Dziadek100
    Użytkownik

Co robisz że udaje Ci się uruchomić silnik ?.Rozumiem że normalnie nie chce zapalić ?

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

wg mnie przy takim przebiegu nie powinieneś nic ruszać przy 300 możesz poregulować

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie