Regulacja gaźnika, w którą stronę mieszanka?

Witam wszystkich, mam krótkie pytanie. Jeśli mam czarną świecę to znaczy, że mam dużo benzyny a za mało powietrza? Mam ją wkręcić czy wykręcić? Dzięki z góry za odp.
Pozdro

4T czy 2T? Jeżeli 2T to winą może być duża proporcja oleju w mieszance paliwowej. Jeżeli 4T, to mało powietrza - regulacja gaźnika.

To jest 2T, chodziło mi właśnie i śrubke od mieszanki, wkręcić czy wykręcić, rzeczywiście niejasno to napisałem.

wkrecajac zmiejszasz dawke wiec wkrec

W niektórych gaźnikach się wkręca, w innych wykręca. Zależy od budowy gaźnika, czy posiada kanał obejściowy, czy nie?

Jak sprawdzić czy ma ten kanał obejściowy? Chciałbym dodać, że przed chwilą go rozgrzałem 15 minutową jazdą, koło się nie kręciło, wolne obroty były stabilne i silnik nie gasł. Wydaje się, że jest dobrze wyregulowany, ale świeca i tak jest czarna...

Czyli jest ok. Nic już nie kręć, bo 15 minutowa jazda sqtem mającym dmuchawę, to może być za mało żeby porządnie go rozgrzać, zwłaszcza przy dzisiejszej pogodzie. Jeżeli świeca ciągle będzie czarna, a obroty stabilne, mógłbyś zmienić samą świecę o mniejszej wartości cieplnej, np. zamiast 260, daj 240.(to są wartości wg.starej skali Boscha. Wartość cieplną dobiorą ci wg. katalogu, w sklepie).