Regulacja gaźnika 2T- mieszanka.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    sikorbs
    Użytkownik

Witam!
    Posiadam skuter o nazwie „Hornet 50”. Niestety nie znam jego dokładniejszej nazwy, ale jest to 2t z cylindrem pionowym. Mój problem polega na tym, że skuter rzadko kiedy odpala, a jak już odpali to skaczą mu obroty. Czy to jest wina gaźnika? Jeśli tak, to jak go się reguluje? Tak jest jakaś czarna magia, 1500 wężyków i nie wiadomo o co chodzi. Gaźnik czyściłem od środka, dysze itd.

Druga sprawa – co sądzicie o dozownikach oleju? Kiedyś podsłyszałem, że lepiej im nie ufać i robić mieszankę samemu. 1-30 to dobra mieszanka?

Pozdrawiam i czekam na szybką odp.

Deep_Nothingness
    Użytkownik

Ja z kolei słyszałem, ze dobra mieszanka jest 1:50. Gaźniki z reguły maja 2 śruby. Jedną od składu mieszanki, a druga zlokalizowaną najczęściej w okolicach przepustnicy, która służy do ustawiania wolnych obrotów. Jeżeli masz wątpliwości, która jest która, to zrób zdjęcie i daj na forum. Postaramy się pomóc.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

snajper061
    Użytkownik

miesznka 1;50 dozowniki są awaryjne ale wtedy gdy zmieniamy olej raz taki a raz taki to sie zpychają miszanka 1;30 komar wsk romet 205 a daj jakiś link do takiego skutea i czy masz naped na łańcuch w kąpieli oleju??

sikorbs
    Użytkownik

Dzięki Panowie za odpowiedzi, co do skutera, lecę porobić zdjęć i zaraz będę, oglądniecie co to za silnik itd.

sikorbs
    Użytkownik

Są i zdjęcia, zauważyłem gaźnik Mikuni, zbieram szczenę z podłogi!

snajper061
    Użytkownik

ku..a nie otwierają mi sie te linki tak to jest jak człowiek sie za wczesnie urodzil podpowie ktoś

sikorbs
    Użytkownik

Poprawione

snajper061
    Użytkownik

no stary mi to wygląda na minarelli vertical troche dołożysz i dupe urywa

Deep_Nothingness
    Użytkownik

Śrubka ze sprężynką będzie od wolnych obrotów, a ta bliżej króćca ssącego od mieszanki.

sikorbs
    Użytkownik

Dobrze rozumiem, że to jakiś lepszy sprzęt? Kupiłem go okazyjnie za 100zł.

Deep, regulacja mieszanki coś pomoże przy tym, że obroty mu skaczą?

Deep_Nothingness
    Użytkownik

Regulacja zbytnio nie pomorze na skaczące obroty. Wyregulować, możesz jedynie skład mieszanki oraz obroty silnika jakie będą po puszczeniu manetki. W przypadku falujących obrotów przeczyść gaźnik, sprawdź filtr i przewody paliwowe. jak to nic nie da, to sprawdź stan cewki i przewodów. Możliwe, że sama świeca też jest winowajcą.

sikorbs
    Użytkownik

Gaźnik był czyszczony, przewody podłączone. Jutro ogarnę przewody, cewkę, świecę i dam znać.

sikorbs
    Użytkownik

Panowie, obcykałem, że u mnie kompresji nie ma i muszę kupić pierścionki nowe zapewnie. Jest możliwość kupna większego cylindra, tłoka itd?

Wombat
    Moderator

raczej musisz zmienić cylinder z tłokiem i pierścieniami- czyli zestaw. Robota taka sama dokładnie a efekty o niebo lepsze

Kristop
    Uczestnik

Dokładnie, jak robić to porządnie, a jak kupisz pierścienie, to się okaże że tłok nie domaga, i co wtedy?;)
    8
    Swoją drogą ciekawa maszyna;)

sikorbs
    Użytkownik

No, no to jesteśmy w domu, wiadomo co robić. Nie rozbieram góry póki nie kupię zestawu większego. Możecie mnie poczęstować jakimś linkiem z allegro z większą górą?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button