Regulacja gaźnika 2T- mieszanka.

Witam!
Posiadam skuter o nazwie "Hornet 50". Niestety nie znam jego dokładniejszej nazwy, ale jest to 2t z cylindrem pionowym. Mój problem polega na tym, że skuter rzadko kiedy odpala, a jak już odpali to skaczą mu obroty. Czy to jest wina gaźnika? Jeśli tak, to jak go się reguluje? Tak jest jakaś czarna magia, 1500 wężyków i nie wiadomo o co chodzi. Gaźnik czyściłem od środka, dysze itd.

Druga sprawa - co sądzicie o dozownikach oleju? Kiedyś podsłyszałem, że lepiej im nie ufać i robić mieszankę samemu. 1-30 to dobra mieszanka?

Pozdrawiam i czekam na szybką odp.

Ja z kolei słyszałem, ze dobra mieszanka jest 1:50. Gaźniki z reguły maja 2 śruby. Jedną od składu mieszanki, a druga zlokalizowaną najczęściej w okolicach przepustnicy, która służy do ustawiania wolnych obrotów. Jeżeli masz wątpliwości, która jest która, to zrób zdjęcie i daj na forum. Postaramy się pomóc.

miesznka 1;50 dozowniki są awaryjne ale wtedy gdy zmieniamy olej raz taki a raz taki to sie zpychają miszanka 1;30 komar wsk romet 205 a daj jakiś link do takiego skutea i czy masz naped na łańcuch w kąpieli oleju??

Dzięki Panowie za odpowiedzi, co do skutera, lecę porobić zdjęć i zaraz będę, oglądniecie co to za silnik itd.





Są i zdjęcia, zauważyłem gaźnik Mikuni, zbieram szczenę z podłogi!

ku..a nie otwierają mi sie te linki tak to jest jak człowiek sie za wczesnie urodzil podpowie ktoś

Poprawione

no stary mi to wygląda na minarelli vertical troche dołożysz i dupe urywa

Śrubka ze sprężynką będzie od wolnych obrotów, a ta bliżej króćca ssącego od mieszanki.

Dobrze rozumiem, że to jakiś lepszy sprzęt? Kupiłem go okazyjnie za 100zł.

Deep, regulacja mieszanki coś pomoże przy tym, że obroty mu skaczą?

Regulacja zbytnio nie pomorze na skaczące obroty. Wyregulować, możesz jedynie skład mieszanki oraz obroty silnika jakie będą po puszczeniu manetki. W przypadku falujących obrotów przeczyść gaźnik, sprawdź filtr i przewody paliwowe. jak to nic nie da, to sprawdź stan cewki i przewodów. Możliwe, że sama świeca też jest winowajcą.

Gaźnik był czyszczony, przewody podłączone. Jutro ogarnę przewody, cewkę, świecę i dam znać.

Panowie, obcykałem, że u mnie kompresji nie ma i muszę kupić pierścionki nowe zapewnie. Jest możliwość kupna większego cylindra, tłoka itd?

raczej musisz zmienić cylinder z tłokiem i pierścieniami- czyli zestaw. Robota taka sama dokładnie a efekty o niebo lepsze

Dokładnie, jak robić to porządnie, a jak kupisz pierścienie, to się okaże że tłok nie domaga, i co wtedy?;)
8
Swoją drogą ciekawa maszyna;)

No, no to jesteśmy w domu, wiadomo co robić. Nie rozbieram góry póki nie kupię zestawu większego. Możecie mnie poczęstować jakimś linkiem z allegro z większą górą?