regulacja gażnika 2T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery regulacja gażnika 2T

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #650616 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe czarny
  czarny
  Użytkownik
  • Postów: 15

  po czyszczeniu gażnika i regulacji skuter słabo odpala i zalewa świece. podczas regulacji podniosłem zaczep iglicy ze śeodkowego zaczepu na ostatni czym to skutkuje?. śruba regulacyjna składu mieszanki była wykręcona o pól obrotu ja po regulacji według opisu ustawiłem ją na 3,5-4 obroty dopiero wtedy silnik pracuje stabilnie . podczas jazdy z pełnym otwarciem pustnicy skuter przerywa. czy jest gdzieś opis gażnika ze skutera romet 797 ?interesuje mnie do czego są wężyki podłączone do gażnika i zauważyłem możliwość regulacji na ssaniu,czym to skutkuje skuter ma tylko wycięty zawirowywacz na tłumiku reszta fabrtczna.

  • Ten temat został zmodyfikowany2 lata, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe czarny czarny.
  czarny
  • Ten temat został zmodyfikowany2 lata, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe czarny czarny.
  #650618 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 556

  zmiana iglicy na ten najwyższy zaczep (opuszczenie iglicy – zaczepna jblizej linki)) skutkuje póxniejszym otawrciem pełnego przelotu głównej dyszy – bo iglica wisi najniżej.
  nie rozumiem czemy się brałes za regulacje jak nie wiesz co i jak działa.
  wężyki – to najczęściej dopływ paliwa oraz „wyjście” podciśnienia sterujące zaworkiem paliwa (kranikiem)

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #650627 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe czarny
  czarny
  Użytkownik
  • Postów: 15

  skuter dostałem po 3 latach postoju i teraz przywracam mu blask , podobno palił jak smok więc zmiejszyłem dawke paliwa . mam jakieś tam doświadczenie z gażnikami w polonez i duży fiat ,ale teraz musze ogarnąć temat skuterka . po rozebraniu i wyczy szczeniu stwierdziłem że nie ma czego się bać ( mniej części niż w maszynce do mielenia) post napisałem aby potwierdzić moje ustalenia . po oględzinach doszedłem że iglica wyżej więcej paliwa ,niżej mniej jeszcze potestuje ustawienia składu mieszanki , jeszcze nie doszedłem jak jest podawany olej ? do gażnika rurką obok przepustnicy czy do pompki paliwa?

  czarny
  #650628 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 556

  w seryjnej instalacji do gaźnika. rurką z boku, tą najcieńszą co znika w okolicy obudowy magneta po prawej stronie silnika

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: regulacja gażnika 2T
Informacje o Tobie: