Regulacja dozownika w Kymco

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #77784
    piotrek1234
    Użytkownik
    • 8
    • 62Postów:

    Jak wyregulować prawidłowo dozownik oleju w Kymco Vitality ? Skuter mi kopci i jest to prawdopodobnie wina zbyt dużej dawki oleju.

    Przeczytałem gdzieś, że taki ząbek na dozowniku ma być pomiędzy takimi dwoma kreseczkami ( wycięciem), przy pełnym otwarciu manetki. Tak jak tu:

    http://img850.imageshack.us/img850/687/dozownika2.jpg

    Ustawiłem więc, że jest tak jak na powyższym zdjęciu, gdy manetka jest odkręcona ma max. Tylko, że teraz do ok. 1/5 – 1/4 ruchu manetki, dźwignia na dozowniku jeszcze się nie rusza, dopiero przy większym otwarciu linka zaczyna ją ruszać.

    Czy tak jest prawidłowo ustawione ? Czy ktoś, kto się zna może mi odpowiedzieć lub sprawdzić jak to wygląda w jego skuterze ? BARDZO zależy mi na szybkiej i rzetelnej odpowiedzi, szkoda by było zatrzeć silnik …

    #77786
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    U mnie jak zmniejszali dawkę oleju to poluzowali jakąś linkę,a o tych ząbkach nic nie słyszałem,niestety prawie nic to nie dało,chociaż ostatnio końcówka wydechu jest sucha,a była cała w oleju. A jeśli kopci Ci po odpaleniu na zimnym silniku to nic z tym nie zrobisz.

    #77787
    piotrek1234
    Użytkownik
    • 8
    • 62Postów:

    Czemu nic z tym nie zrobię ? Kiedyś tak nie miałem, wiec jakaś przyczyna musi być.

    U mnie właśnie też rura jest zachlapana.

    A mógłbyś sprawdzić u siebie, czy przy najmniejszym nawet ruchu manetki, linka podciąga już dźwignię dozownika czy zaczyna ruszać dźwignią dopiero przy jakimś już większym przekręceniu manetki ?

    #77788
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31
    • 802Postów:

    Wprawdzie nie mam skutera firmy Kymco ale to chyba nie ma znaczenia.U mnie zaraz po nawet najmniejszym ruchu manetki linka podciaga dzwignię dozownika.

    #77789
    piotrek1234
    Użytkownik
    • 8
    • 62Postów:

    Aha. No to u mnie podobnie. Ale wtedy oleju jest za dużo…

    #77790
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31
    • 802Postów:

    piotrek1234 napisał:

    Aha. No to u mnie podobnie. Ale wtedy oleju jest za dużo…

    I mam ten sam problem 🙂

    #77791
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    Zróbcie sobie drugą manetke po stronie lewej i problem z glowy ^^

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button