Regulacja dozownika w Kymco

Jak wyregulować prawidłowo dozownik oleju w Kymco Vitality ? Skuter mi kopci i jest to prawdopodobnie wina zbyt dużej dawki oleju.

Przeczytałem gdzieś, że taki ząbek na dozowniku ma być pomiędzy takimi dwoma kreseczkami ( wycięciem), przy pełnym otwarciu manetki. Tak jak tu:

http://img850.imageshack.us/img850/687/dozownika2.jpg

Ustawiłem więc, że jest tak jak na powyższym zdjęciu, gdy manetka jest odkręcona ma max. Tylko, że teraz do ok. 1/5 - 1/4 ruchu manetki, dźwignia na dozowniku jeszcze się nie rusza, dopiero przy większym otwarciu linka zaczyna ją ruszać.

Czy tak jest prawidłowo ustawione ? Czy ktoś, kto się zna może mi odpowiedzieć lub sprawdzić jak to wygląda w jego skuterze ? BARDZO zależy mi na szybkiej i rzetelnej odpowiedzi, szkoda by było zatrzeć silnik ...

U mnie jak zmniejszali dawkę oleju to poluzowali jakąś linkę,a o tych ząbkach nic nie słyszałem,niestety prawie nic to nie dało,chociaż ostatnio końcówka wydechu jest sucha,a była cała w oleju. A jeśli kopci Ci po odpaleniu na zimnym silniku to nic z tym nie zrobisz.

Czemu nic z tym nie zrobię ? Kiedyś tak nie miałem, wiec jakaś przyczyna musi być.

U mnie właśnie też rura jest zachlapana.

A mógłbyś sprawdzić u siebie, czy przy najmniejszym nawet ruchu manetki, linka podciąga już dźwignię dozownika czy zaczyna ruszać dźwignią dopiero przy jakimś już większym przekręceniu manetki ?

Wprawdzie nie mam skutera firmy Kymco ale to chyba nie ma znaczenia.U mnie zaraz po nawet najmniejszym ruchu manetki linka podciaga dzwignię dozownika.

Aha. No to u mnie podobnie. Ale wtedy oleju jest za dużo...

piotrek1234 napisał:

Aha. No to u mnie podobnie. Ale wtedy oleju jest za dużo...

I mam ten sam problem :)

Zróbcie sobie drugą manetke po stronie lewej i problem z glowy ^^