Regeneracja talerzy wariatora

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #636014
  Kolec
  Uczestnik
  • Postów: 83

  Cześć. Moje pytanie kieruje w stronę bardziej doświadczonych i obeznanych mechanicznie użytkowników skuterów.
  Otóż przeglądając różne filmiki ze skuterami na YT trafiłem na coś takiego —-> https://www.youtube.com/watch?v=F_0gfW6fvP4&t=628s

  Od około 10 minuty koleś wyrównuje bądź zmienia delikatnie kąt talerza wariatora papierem ściernym……Bawił się ktoś w coś takiego i czy jest sens ekonomiczny takiej regeneracji ? ( chodzi o to,czy nie ściera on utwardzonej powierzchni talerza o ile jest utwardzona i czy nie będzie to rzeźbić paska )
  Próbowałem tłumaczyć komentarze pod tym filmem w celu dowiedzenia się czegoś,ale translator googla nie daje rady :/

  Druga sprawa( żeby nie zakładać nowego tematu) czy w celu poprawienia dynamiki skutera można odchudzić dzwon sprzęgła i/lub wariator, delikatnie nawiercając te elementy ?

  #636019
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 976

  wiercenie i odelżanie dzwonu sprzęgła lub wariatora sobie odpuść. Zwłaszcza dzwonu sprzęgła – osłabisz mu przekrój i zmniejszysz pojemność cieplną. Do tego trzeba by to toczyć a nie nawiercać bo trzeba zachować wyważenie.
  Wariator można kupić i założyć lżejszy ale potem i tak bedzie jazda z rolkami..itd.
  Niby to mniejsza masy wirujące (jak odelżanie koła zamachowego w samochodzie) ale efekty są mizerne a modyfikacja i tak jest raczej do sportu.

  Co do „zabielania” powierzchni wariatora papierkiem ściernym „ręki”. To dobra metoda na naprawe doraźną skutera w dzungli – i niech tam pozostanie 🙂

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #636023
  Kolec
  Uczestnik
  • Postów: 83

  Tak mi się wydawało z tym odciązaniem napędu,ale pewności nie miałem. W sumie na siłe nie ma co kombinować….a co do tej dżungli i zabielania,hue hue hue. Lepszych magików widziałem. A trza przyznać ,rzemiosło artystyczne tam kwitnie. Radzą sobie jak mogą.

  #636024
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 976

  też widziałem magika co usiłował przy takiej szlifierce do ostrzenia noży do tokarek, wierteł i nożyczek „planować” głowice od FSO 1600 – co nie znaczy że uważam to a dobry pomysł. Takie delikatne opapierkowanie to można robić jak na talerzu wariatora są nasmażone kawałki paska. Natomiast jeżeli powierzchnia ma rowki lub wżery to się to wymienia a nie szlifuje.
  To już nie te czasy że się regeneruje półosie lub tarcze hamulcowe (chyba że zabytek bez szans na części) . Teraz to się wymienia.

  #636077
  Kolec
  Uczestnik
  • Postów: 83

  Najlepsze jest to,ze w tamtych stronach ( birma,tajlandia,indonezja itd itd ) okolo 80-90 % serwisow moto/skuterowych tak wyglada. Kolega niedawno byl w Tajlandii i napatatrzyl sie na takich czarodzieji 🙂

  #636078
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 976

  tak, tylko dostępność cześci tam jest gigantyczna z racji na powszechność skuterów.
  Jak u nas za nowe lub używane wario do hondy (a dostępne są dwie używki w całym kraju) masz zapłacić 600-1600zł to nie bedziesz po nim jeździł papierem. A tam w każdym pierdzielniku od 20 lat leży 5 takich używanych. Wiec sie kupuje za grosze, szlifuje papierkiem i bryka dalej. Nic sie nie marnuje.

  #636248
  Kolec
  Uczestnik
  • Postów: 83

  Tak czy inaczej,jak stwierdzę że będe kupował np.nowy przeciwtalerz,wezme z ciekawości do pracy stary i na tokarce spróbuje wyrównać powierzchnie. z ciekawości,żeby zobaczyć co z tego wyjdzie 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button