Reflektor i żarówka Keeway Hurricane.

Mam mały problem ze światłem przednim w skuterze ( Keeway Hurricane). Otóż coraz częściej zdarza mi się podróżować w nocy. Jednak przy fabrycznych żarówkach niewiele widać na drodze, a gdy z naprzeciwka nadjeżdża auto - katastrofa...
Jako że jestem w tym zielony proszę o pomoc...

Od początku miałem fabryczną żarówkę 35/35W (bańkę) z dwoma włóknami...
Świeci dosyć kiepsko...W skuterze typ mocowania żarówek to BA20D ... Myślałem nad zmianą typu mocowania na żarówki np. H7 czy H4, tylko z tego co czytałem nie jest to takie proste i można łatwo zepsuc...

Czy mógłbym wsadzić do skuterka żarówkę przykładowo 45/40W tez z typem mocowania BA20D? Czy te dodatkowe 10W nie zaszkodzi i czy będzie lepiej świecić? Czy może jest jeszcze inne, lepsze rozwiązanie... Z góry dziękuję za pomoc...

Odradzam jakiekolwiek kombinacje z żarówkami H7 czy H4. Po pierwsze to niezgodne z przepisami, po drugie to zbyt duża moc dla Twojej prądnicy i po prostu ją spalisz. Możesz spróbować zastosować zamiennik dostępny w handlu najczęściej pod nazwą "semihalogen" z mocowaniem BA20D o mocy 35/35W. Najlepiej dokonać zakupu w sklepie, porównując z oryginalną żarówką. Ważne, by geometria, czyli położenie włókien, względem cokołu, było takie samo jak w oryginale.