Refleksje po kilku godzinach jazdy motorem na kursie A

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Refleksje po kilku godzinach jazdy motorem na kursie A

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe skvictor
    skvictor
    Użytkownik

Otóż jeżdżę skuterem SYM GTS EVO 125i. Zapisałem się jakieś 1,5 miesiąca temu na kurs na kat. A. Teoretyczny egzamin zdałem eksternistycznie. Nie uczyłem się ani 10min. i zdałem za 2 podejściem. Za pierwszym zabrakło mi 8 punktów. Jazdę już robię normalnie czyli jeżdżę na kursie. Motor jakim jeżdżę to YAMAHA Xj6. Motorek ma 600cm3 i 78KM. Porównanie jazdy motorem do skutera: jazda skuterem to jest MASAKRA !!!!!
    Pomijając kwestię mocy i wynikającego z niej absolutnie innego komfortu, bezpieczeństwa i przyjemności jazdy: motor prowadzi się w absolutnie stabilniejszy bardziej przewidywalny sposób !!! Sprawa jazdy po dziurach, koleinach, nierównościach, trzymania się drogi i ogólnie możliwości jezdnych jest na absolutnie innym poziomie. Powrót do skutera jest jak powrót po jeżdżeniu wysokiej klasy powiedzmy BMW do Fiata Punto. Mówię to z całą odpowiedzialnością za swoje słowa. Jeździłem chwilę Yamahą Majesty 400 i pomijając większa moc od SYM-a jeździ się podobnie. Róbcie prawko !!!!

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

powiem ci szczerze że jeżdże i 50tką i 125tką i zdarza sie lytrem i pólitrem i ponadlitrem i nie mam takich odczuć. Myśle że ta różnica wynika ze średnicy koła.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Ja myśle że ta różnica wynika z łatwego prowadzenia się xj6[łatwa jak simsonek] dlatego też je wybierają do jazd na A

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A ja nie czuję aż takiej różnicy, ale kac miał duże koła, a murzynek ma słabe serduszko 🙂
    Moto jest stabilniejsze, fakt, ale w jeździe przepaści nie ma…

skvictor
    Użytkownik

Na pewno z wielkości koła i innej geometrii i wyważenia maszyny. Suma sumarum dla mnie nie mającego żadnego doświadczenia z motorami poza moim skuterkiem, jest to odczucie naprawdę ogromnej różnicy. Czy XJ6 jest „łatwa” tego nie wiem – niczym innym nie jeździłem. No to powstaje pytanie – skoro wiadomo jak zrobić „łatwy” motor to po co produkują również „trudniejsze: 😉 W każdym razie moturem fajnie jeździ się !!!

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Fakt, motórem jeździ się bardzo fajnie, ale po zrobionych 450km podtrzymuję swoje zdanie: zajebista zabawka, ale w mieście i w porównaniu do skutera – mocno niepraktyczna :-)))

Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Xj6 jest fajna ale myślę że ten zachwyt w głównej mierze dotyczy różnicy w mocy, a to jak wiemy będzie rosło. Po tej 600 wsiadziesz na Goldwinga i tez będziesz oczarowany;)

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Już pisałem, czeka na nas Honda Integra 750. Jakiś cel trzeba mieć, nawet w zabawie :-)))

skvictor
    Użytkownik

No jest niesamowita to fakt – tylko ceny raczej nieciekawe.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Do autora – podzielam twoje sfapowanie po dosiądnięciu MOTOCYKLA biegowego o tej pojemności i mocy. Faktycznie model jazdy jest inny niz skuterem 125. Maszyna klasy XJ6 musi być w stabilniejsza ponieważ ma DUŻO wyższe osiągi. Prosta kwestia obciążeń. Niemniej oba pojazdy mają zupełnie inne przeznaczenie i nie ma tu kwestii lepszy czy gorszy. Łopatologicznie można porównywać np. SUVa do kabrioleta.
    Na koniec ważna rzecz: wyczynowe osiągi nie podnoszą bezpieczeństwa. Podnoszą poczucie większych możliwości. Ale dopiero operowanie tymi możliwościami definiuje bezpieczeństwo.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie