RECYRKULATOR SPALIN

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery RECYRKULATOR SPALIN

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 2 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #73319
  Zdjęcie profilowe tajne515
  tajne515
  Użytkownik
  • Postów: 42

  Czy jak wywale to dziadostwo to sktuer przyśpieszy ? Czy przy wywaleniu tego trzeba cos regulować ?

  #73321
  Zdjęcie profilowe tajne515
  tajne515
  Użytkownik
  • Postów: 42

  od tego odchodzi jakis wężyk który idzie do gaźnika do czego ona ? można to wszystko wywalić? Prosze o szybka odpowiedz.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
  #73335
  Zdjęcie profilowe tajne515
  tajne515
  Użytkownik
  • Postów: 42

  puk puk, jest tam kto ?

  #73340
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Spokojnie. Ludzie nie żyją tylko komputerem – pracują, jedzą, śpią, uprawiają seks, grzebią przy swoich maszynach, jeżdża nimi…

  Jeśli chodzi o tzw. OES czyli system dopalania spalin to jest chyba po to żeby była spełniona jakaśtam unijna norma emisji spalin, bez czego skuter nie dostałby homologacji. Tak myślę.

  Masz rurkę biegnącą z kolektora wydechowego, która podaje cześć spalin do czegoś, co wygląda jak gaźnik. Druga rurka idzie do gaźnika. Przy odpowiednio dużych obrotach podciśnienie otwiera membranę i idące pierwszym przewodem spaliny podawane są trzecią rurką do filtra powietrza.

  Sądzę, że po wywaleniu tego dziadostwa trzeba będzie wyregulować gaźnik poniewż zmieni się ilość tlenu w mieszance.

  Przewody idące do obudowy filtra powietrza i do gaźnika odłączasz, a króćce zaślepiasz (ja użyłem Poxipolu i papieru i jakoś się trzyma).

  Odłączenie OES-u nie zwiększyło mi prędkości maksymalnej ale sprawiło, że skuter pod górkę mniej zwalnia i jakby stał się żywszy.

  Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz – pytaj.

  #73345
  Zdjęcie profilowe tajne515
  tajne515
  Użytkownik
  • Postów: 42

  >stał sie zywszy

  Chodzi ze bardziej zrywny?

  >Sądzę, że po wywaleniu tego dziadostwa trzeba będzie wyregulować gaźnik poniewż zmieni się ilość tlenu w mieszance.

  Potrzebne bedzie wiecej czy mniej tego tlenu ?

  >Przewody idące do obudowy filtra powietrza i do gaźnika odłączasz, a króćce zaślepiasz (ja użyłem Poxipolu i papieru i jakoś się trzyma).

  Do filtra powietrza nie widziałem zadnego przewodu.

  dodam ze jak odlączylem ten wężyk co idzie do gaźnika nie zaślepiajac go skuter stał sie jakby zrywniejszy ale po ~500m zgasł i potem zalozylem tą rurke i odpalił po chwili

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

  Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
  #73493
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Stał się żywszy czyli jakby mniej przymulony. I musiał zyskać ułamek konia mechanicznego, bo już tak nie zwalniał pod górę.

  Raczej trzeba będzie zwiększyć dawkę benzyny, bo wzrośnie ilość tlenu w spalinch. Ale to bardzo tam niewiele. Jak nic nie będziesz kręcił i ustawiał to też powinno być dobrze. Pamiętam, że ja nic nie regulowałem i było git.

  Jeśli nie zaślepiłeś to się nie dziw, że zgasł. Taki otwór trzeba bezwzględnie zatkać.

  #629654
  Zdjęcie profilowe bmcm
  bmcm
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Wywalenie tego szmelcu powinno podnieść osiągi maszyny, ale tylko w określonych sytuacjach i nieznacznie – zauważalnie, ale bez szału.

  Jest to gadżet, który w zależności od konstrukcji i montażu albo ma zasysać świeże powietrze z zewnątrz i mieszać je ze spalinami, w ten sposób je rozrzedzając, dzięki czemu spełniają się mokre sny pływających daleko od rzeczywistości unijnych urzędników w zakresie czystości spalin (usunięcie tego z maszyny zupełnie nic nie daje, najczęściej dotyczy silników 139QMB), albo ma za zadanie podawanie części spalin do filtra powietrza i z powrotem do cylindra (po drodze jest gaźnik), by niejako dopalić pozostały w nich tlen, co też nic nie daje poza zmuleniem silnika – mieszanka powietrza, paliwa i spalin jest znacznie uboższa w tlen, niż mieszanka powietrza i paliwa bez ingerencji recyrkulatora (to rozwiązanie najczęściej spotyka się w silnikach 139FMB). Recyrkulator posiada zawory podciśnieniowe, więc otwiera się w momentach wzmożonej pracy silnika (teoretycznie kiedy mieszanka paliwowo-powietrzna pozostaje niekompletnie spalona) – co mu mocy nie dodaje, a wręcz przeciwnie, zmula jeszcze bardziej i zmusza do zmiany biegu na niższy.

  Podsumowując – usunięcie tego gadżetu da ci trochę mocy (ale nie za dużo, choć pewnie zauważysz małą różnicę) w silniku 139FMB, w przypadku QMB raczej nic nie zauważysz w pracy silnika, spadnie tylko masa pojazdu o 20 dkg (wynika to stąd, że recyrkulator zwykle w najtańszych maszynach jest połączony nie z filtrem powietrza, a z wydechem, co kompletnie mija się z celem, ale pozwala na przejście badania czystości spalin i homologację na UE).

  Pozdrawiam!

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe bmcm bmcm.
  To nie my mamy umysł – to umysł ma nas…
  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe bmcm bmcm.
  #629678
  Zdjęcie profilowe Berg
  Berg
  Użytkownik
  • Postów: 805

  To ja wstawię poglądowy rysunek jak toto działa w przypadku dostarczania świeżego powietrza do spalin. Rysunek z jakiejś serwisówki:

  Schemat recyrkulatora spalin

  Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie